Адвокат по 130 статті КУпАП (водіння у нетверезому стані)

Для тих, хто зацікавлений повернути водійські права та не сплачувати штраф за водіння у нетверезому стані

Як адвокат можу бути корисним для вас у таких випадках:

якщо стосовно вас було складено протокол за нетверезе керування автомобілем;

якщо з діями працівників поліції та складеним протоколом ви не погоджуєтесь;

якщо справу стосовно вас співробітники поліції передали до суду;

якщо з прийнятою судом постановою ви не згодні;

якщо хочете оскаржити прийняту судом постанову у апеляційному суді.

Послуги адвоката надаються по всій території України

Мій офіс знаходиться у місті Біла Церква Київської області. Записатися на прийом до мене можна через сторінку «Контакти».

Якщо ви знаходитесь в іншому регіоні або можливості зустрітися зі мною немає, супровід вашої справи здійснюватиметься дистанційно. Вам потрібно лише забрати в суді копії матеріалів та передати їх мені. Усі процесуальні документи до суду адвокат складає та подає самостійно.

Порядок дій

Консультація адвоката — укладання договору та оплата послуг захисника — ознайомлення з матеріалами справи — підготовка правової позиції та подальших дій — складання заперечень на протокол або постанову — участь адвоката в судовому засіданні (за потреби) — одержання рішення суду.

Відповіді на поширені запитання

За що саме настає відповідальність за статтею 130 КУпАП?

Здебільшого відповідальність за статтею 130 КУпАП настає: 1) за керування транспортним засобом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння або 2) за відмову від проходження огляду стану сп’яніння.

Чим відрізняються процедури огляду на стан алкогольного та наркотичного сп’яніння?

Огляд на стан алкогольного сп’яніння поліцейські проводять у два етапи: 1) на місці зупинки, з використанням приладу Драгер (Drager) та 2) скеруванням до медичного закладу. Огляд на стан наркотичного сп’яніння поліцейські проводять лише в один етап – скерування водія до медичного закладу.

Які санкції передбачено за водіння у нетверезому стані?

За скоєння першого порушення передбачено відповідальність у вигляді штрафу у розмірі 17 000 грн з одночасним позбавленням права керування на один рік (ч. 1 ст. 130 КУпАП).

За вчинення другого протягом року порушення передбачено відповідальність у вигляді: 1) штрафу у розмірі 34 000 грн з одночасним позбавленням права керування на три роки та оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або 2) адміністративний арешт на десять діб з одночасним позбавленням права керування на три роки та оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого (ч. 2 ст. 130 КУпАП).

За вчинення третього протягом року порушення передбачено відповідальність у вигляді: 1) штрафу у розмірі 51 000 грн з одночасним позбавленням права керування на десять років та обов’язковою конфіскацією транспортного засобу правопорушника або 2) адміністративний арешт на п’ятнадцять діб з одночасним позбавленням права керування на десять років та обов’язковою конфіскацією транспортного засобу правопорушника (ч. 3 ст. 130 КУпАП).

Після закінчення терміну, на який водій був позбавлений права керування, потрібно скласти теоретичний та практичний іспит, а також пройти медичний огляд.

Можливості застосування до водія лише штрафу закон не передбачає.

Чи зобов’язані співробітники поліції залучати свідків?

На даний час залучення свідків обов’язкове лише у разі неможливості застосування поліцейським технічних засобів відеозапису. У решті випадків залучення свідків обов’язковим не є.

Як поводитися під час спілкування зі співробітниками поліції?

Запропонуйте назвати причину зупинки. Перед використанням приладу Драгер (Drager) попросіть надати вам для ознайомлення сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку. Пам’ятайте, що співробітники поліції здійснюють постійний відеозапис, і все, що ви скажете, може бути використане проти вас.

Які пояснення написати у протоколі?

У розділі пояснення можете написати таке: «З протоколом не згоден, пояснення надам у суді».

Чи відмовлятися від отримання протоколу?

На мою думку, відмовлятися від отримання протоколу не потрібно.

До якого суду і коли має надійти протокол?

Протокол разом з іншими адміністративними матеріалами передається суду за місцем скоєння правопорушення. Як правило, це займає близько двох тижнів.

Що брати із собою для ознайомлення з матеріалами справи?

Візьміть до суду паспорт, флешку та смартфон, на який можна сфотографувати документи. Пред’явіть у суді складене юристом клопотання про ознайомлення з матеріалами справи, сфотографуйте кожен документ та отримайте відеозаписи. Перевірте, щоб якість фотографій була достатньою.

Куди надсилати копії отриманих документів?

Копії отриманих у суді документів та відеозаписів ви можете надіслати мені до Telegram, електронною поштою або через Google Диск.

Скільки часу триватиме розгляд моєї справи у суді?

Розгляд такої категорії справ у середньому триває два-три місяці. До завершення розгляду справи в суді водієві надається тимчасовий дозвіл на право керування автомобілем.

Чи потрібно мені бути присутнім на судовому засіданні?

Ваша присутність під час розгляду справи обов’язковою не є. Суд може розглянути справу і на підставі письмових пояснень та заперечень адвоката. Рекомендації щодо вашої особистої участі надаються адвокатом за результатами опрацювання всіх матеріалів та обраної позиції захисту.

Протягом якого строку можна притягнути мене до відповідальності?

Адміністративне стягнення за правопорушення, передбачене статтею 130 КУпАП, може бути накладено судом протягом року з дня його скоєння. Якщо перед цим відкривалося кримінальне провадження, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше трьох місяців з дня закриття кримінального провадження.

Протягом якого часу можна подати апеляційну скаргу?

Апеляційну скаргу можна подати протягом десяти днів з моменту винесення місцевим судом постанови. У деяких випадках пропущений строк на апеляційне оскарження підлягає поновленню.

Чи слід сплачувати судовий збір за подання апеляційної скарги?

Ні, сплачувати судовий збір за подання апеляційної скарги не потрібно.

Чи можна подати на постанову касаційну скаргу?

Ні, рішення апеляційного суду є остаточним, касаційному оскарженню не підлягає.

Як відбувається укладання договору з адвокатом?

Підписання договору з адвокатом відбувається під час особистої зустрічі або дистанційно шляхом обміну підписаними документами. Для оформлення договору вам необхідно надати копії заповнених сторінок паспорта та довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (РНОКПП).

Як сплатити послуги адвоката?

Банківські реквізити для оплати послуг адвоката знаходяться за цим посиланням. За вказаним посиланням ви також можете знайти інформацію про те, як правильно вказати призначення платежу та як здійснити платіж через ПриватБанк або Монобанк.

Відгуки моїх клієнтів

Поліція намагалася відібрати у мене права і накласти штраф на підставі 130 статті Кодексу про адміністративні правопорушення. Павло дуже допоміг. Швидко ознайомився з матеріалами. Необхідні клопотання і заяви склав майже одразу. Проведеною роботою і отриманим результатом задоволений. Дякую!

Профайл клієнта

Олексій
Біла Церква

Я вернувся до юриста після того, як суддя визнав мене винним за статтею 130, позбавивши мене прав і наклавши штраф у розмірі 17 000 грн. Павло Петрович швидко ознайомився з матеріалами справи, склав та подав до апеляційного суду скаргу. Також він надав мені консультації щодо подальших дій і допоміг зібрати додаткові документи. У результаті розгляд в апеляційному суді завершився на мою користь, і прийняту раніше постанову суду скасували.

Профайл клієнта

Віталій Д
Київська область

Приклади судових рішень

Судова практика за 130 статтею КУпАП

Експрес-тест смужки індикаторного типу (АЛКОТЕСТ-Фактор М) не є професійним приладом вимірювальної техніки, як того вимагає законодавство, тому висновки про результати медичного огляду осіб на стан сп’яніння, складені за їхньою допомогою, вважаються недійсними (постанова апеляційного суду Вінницької області від 21.02.2017 року у справі № 149/3273/16-п, РНР 64982531).

Водій не відмовлявся від проходження огляду на стан сп’яніння, навпаки – наполягав на цьому, просив лише дочекатися захисника та закінчення повітряної тривоги. Оскільки було порушено його право на захист та існувала небезпека для життя, склад правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 130 КУпАП, у діях водія відсутній (постанова Подільського районного суду м. Києва від 04.11.2022 року у справі № 758/7659/22, РНР 107561548).

Сам по собі втомлений вигляд водія та його спокійне поводження не можуть бути розцінені як ознаки наркотичного сп`яніння. Крім того, на відеозаписі працівниками поліції не зафіксовано факту відмови водія від проходження огляду на стан наркотичного сп’яніння, як передбачає ч. 1 ст. 130 КУпАП. Враховуючи наведені вище обставини, працівники патрульної поліції не мали законних підстав складати протокол за відмову від проходження огляду на стан наркотичного сп’яніння (постанова Вінницького апеляційного суду від 07.03.2023 року у справі № 149/3485/22, РНР 109391814).



Відправити
Надіслати
Переслати

7 коментарів до “Адвокат по 130 статті КУпАП (водіння у нетверезому стані)”

  1. Доброго дня! Така ситуація: водій вчинив ДТП (пошкодив дзеркало іншої машини) і не дочекавшись поліції, покинув місце ДТП. Поліція його знайшла у магазині, де він розпивав алкогольні напої, вилучила права, але не надала тимчасового посвідчення водія і не надала копію протоколу.

    Відповіcти
    • Добрий день, Юліє! Протокол стосовно водія могли скласти не лише за статтею 130, але і за статтею 124 КУпАП. Поліцейські зобов’язані вести відеозапис усіх подій на бодікамери. Тому ймовірність ненадання копії протоколу та тимчасових прав за ініціативою саме працівників поліції можлива, але досить невисока. Трапляються випадки, коли водії самі відмовляються від одержання документів. Тому цей момент краще перевірити додатково. У будь-якому разі, справа надійде до суду, і вже в суді можна буде отримати копії документів та відеозаписів, з якими безпосередньо працюватиме суддя. Саме з цими матеріалами й варто працювати юристу. Крім того, водій не позбавлений можливості звернутися за отриманням вказаних документів до поліції пізніше.

      Відповіcти
  2. Бажаю доброго дня! Потрібна ваша порада. Два дні тому мене зупинили і склали протокол за статтею 130. Зараз у мене виникла невідкладна потреба виїхати з Миколаєва до іншого міста. Чи існує можливість перенести судове засідання в інше місто, де я збираюся перебувати на той час?

    Відповіcти
    • Добрий день, Сергію! Якщо місцевий суд під час воєнного стану продовжує свою роботу, то ваша справа повинна розглядатися за місцем вчинення потенційного правопорушення. Змінити місце розгляду справи наразі неможливо. Однак ви маєте можливість брати участь у судовому засіданні дистанційно. Для цього достатньо подати клопотання про вашу участь у суді через відеоконференцію.

      Відповіcти
  3. У мене таке враження, що вони наперед отримують вказівки щодо кількості складання протоколів за п’яну їзду.

    Відповіcти
  4. Під час спілкування копи часто провокують водіїв авто, намагаючись отримати визнання вживання спиртного, будь то прямо чи опосередковано. Проте судді завжди закривають очі на таку провокативну поведінку. Виходить, що одним дозволяють порушувати закон, а іншим – ні.

    Відповіcти
    • У таких випадках доцільно посилатися на те, що сама по собі згода водія з порушенням правил дорожнього руху не є достатнім підтвердженням вчинення адміністративного правопорушення та не звільняє представника влади від обов’язку доведення провини водія іншими належними доказами.

      Відповіcти

Залишити коментар