Адвокат по 130 КУпАП: стаття за водіння у нетверезому стані

Для тих, хто зацікавлений повернути водійські права та не сплачувати штраф за водіння у нетверезому стані

Як адвокат можу бути корисним для вас у таких випадках:

якщо стосовно вас було складено протокол за нетверезе керування автомобілем;

якщо з діями працівників поліції та складеним протоколом ви не погоджуєтесь;

якщо справу стосовно вас співробітники поліції передали до суду;

якщо з прийнятою судом постановою ви не згодні;

якщо хочете оскаржити прийняту судом постанову у апеляційному суді.

Послуги адвоката надаються по всій території України

Мій офіс знаходиться у місті Біла Церква Київської області. Записатися на прийом до мене можна через сторінку «Контакти».

Якщо ви знаходитесь в іншому регіоні або можливості зустрітися зі мною немає, супровід вашої справи здійснюватиметься дистанційно. Вам потрібно лише забрати в суді копії матеріалів та передати їх мені. Усі процесуальні документи до суду адвокат складає та подає самостійно.

Порядок дій

Консультація адвоката — укладання договору та оплата послуг захисника — ознайомлення з матеріалами справи — підготовка правової позиції та подальших дій — складання заперечень на протокол або постанову — участь адвоката в судовому засіданні (за потреби) — одержання рішення суду.

Відповіді на поширені запитання

За що саме настає відповідальність за статтею 130 КУпАП?

Здебільшого відповідальність за статтею 130 КУпАП настає: 1) за керування транспортним засобом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння або 2) за відмову від проходження огляду стану сп’яніння.

Чим відрізняються процедури огляду на стан алкогольного та наркотичного сп’яніння?

Огляд на стан алкогольного сп’яніння поліцейські проводять у два етапи: 1) на місці зупинки, з використанням приладу Драгер (Drager) та 2) скеруванням до медичного закладу. Огляд на стан наркотичного сп’яніння поліцейські проводять лише в один етап – скерування водія до медичного закладу.

Які санкції передбачено за водіння у нетверезому стані?

За скоєння першого порушення передбачено відповідальність у вигляді штрафу у розмірі 17 000 грн з одночасним позбавленням права керування на один рік (ч. 1 ст. 130 КУпАП).

За вчинення другого протягом року порушення передбачено відповідальність у вигляді: 1) штрафу у розмірі 34 000 грн з одночасним позбавленням права керування на три роки та оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або 2) адміністративний арешт на десять діб з одночасним позбавленням права керування на три роки та оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого (ч. 2 ст. 130 КУпАП).

За вчинення третього протягом року порушення передбачено відповідальність у вигляді: 1) штрафу у розмірі 51 000 грн з одночасним позбавленням права керування на десять років та обов’язковою конфіскацією транспортного засобу правопорушника або 2) адміністративний арешт на п’ятнадцять діб з одночасним позбавленням права керування на десять років та обов’язковою конфіскацією транспортного засобу правопорушника (ч. 3 ст. 130 КУпАП).

Після закінчення терміну, на який водій був позбавлений права керування, потрібно скласти теоретичний та практичний іспит, а також пройти медичний огляд.

Можливості застосування до водія лише штрафу закон не передбачає.

Чи зобов’язані співробітники поліції залучати свідків?

На даний час залучення свідків обов’язкове лише у разі неможливості застосування поліцейським технічних засобів відеозапису. У решті випадків залучення свідків обов’язковим не є.

Як поводитися під час спілкування зі співробітниками поліції?

Запропонуйте назвати причину зупинки. Перед використанням приладу Драгер (Drager) попросіть надати вам для ознайомлення сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку. Пам’ятайте, що співробітники поліції здійснюють постійний відеозапис, і все, що ви скажете, може бути використане проти вас.

Які пояснення написати у протоколі?

У розділі пояснення можете написати таке: «З протоколом не згоден, пояснення надам у суді».

Чи відмовлятися від отримання протоколу?

На мою думку, відмовлятися від отримання протоколу не потрібно.

До якого суду і коли має надійти протокол?

Протокол разом з іншими адміністративними матеріалами передається суду за місцем скоєння правопорушення. Як правило, це займає близько двох тижнів.

Що брати із собою для ознайомлення з матеріалами справи?

Візьміть до суду паспорт, флешку та смартфон, на який можна сфотографувати документи. Пред’явіть у суді складене юристом клопотання про ознайомлення з матеріалами справи, сфотографуйте кожен документ та отримайте відеозаписи. Перевірте, щоб якість фотографій була достатньою.

Куди надсилати копії отриманих документів?

Копії отриманих у суді документів та відеозаписів ви можете надіслати мені до Telegram, електронною поштою або через Google Диск.

Скільки часу триватиме розгляд моєї справи у суді?

Розгляд такої категорії справ у середньому триває два-три місяці. До завершення розгляду справи в суді водієві надається тимчасовий дозвіл на право керування автомобілем.

Чи потрібно мені бути присутнім на судовому засіданні?

Ваша присутність під час розгляду справи обов’язковою не є. Суд може розглянути справу і на підставі письмових пояснень та заперечень адвоката. Рекомендації щодо вашої особистої участі надаються адвокатом за результатами опрацювання всіх матеріалів та обраної позиції захисту.

Протягом якого строку можна притягнути мене до відповідальності?

Адміністративне стягнення за правопорушення, передбачене статтею 130 КУпАП, може бути накладено судом протягом року з дня його скоєння. Якщо перед цим відкривалося кримінальне провадження, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше трьох місяців з дня закриття кримінального провадження.

Протягом якого часу можна подати апеляційну скаргу?

Апеляційну скаргу можна подати протягом десяти днів з моменту винесення місцевим судом постанови. У деяких випадках пропущений строк на апеляційне оскарження підлягає поновленню.

Чи слід сплачувати судовий збір за подання апеляційної скарги?

Ні, сплачувати судовий збір за подання апеляційної скарги не потрібно.

Чи можна подати на постанову касаційну скаргу?

Ні, рішення апеляційного суду є остаточним, касаційному оскарженню не підлягає.

Як відбувається укладання договору з адвокатом?

Підписання договору з адвокатом відбувається під час особистої зустрічі або дистанційно шляхом обміну підписаними документами. Для оформлення договору вам необхідно надати копії заповнених сторінок паспорта та довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (РНОКПП).

Як сплатити послуги адвоката?

Банківські реквізити для оплати послуг адвоката знаходяться за цим посиланням. За вказаним посиланням ви також можете знайти інформацію про те, як правильно вказати призначення платежу та як здійснити платіж через ПриватБанк або Монобанк.

Відгуки моїх клієнтів

Звернувся з приводу судового провадження. Юридичні послуги були надані швидко, зрозуміло і доступно. Дуже рекомендую!

Клієнт Олег

Олег
Київ

Павло – знавець своєї справи. Днями довелося звернутися до нього по допомогу. Мою проблему було вирішено, і дуже швидко.

Клієнт Андрій

Андрій
Біла Церква

Поліція намагалася відібрати у мене права і накласти штраф на підставі 130 статті Кодексу про адміністративні правопорушення. Павло дуже допоміг. Швидко ознайомився з матеріалами. Необхідні клопотання і заяви склав майже одразу. Проведеною роботою і отриманим результатом задоволений. Дякую!

Профайл клієнта

Олексій
Біла Церква

Приклади судових рішень

Перша постанова суду по 130 КУпАП
Друга постанова суду по 130 КУпАП
Третя постанова суду по 130 КУпАП
Четверта постанова суду по 130 КУпАП

Вартість послуг адвоката

На сьогодні вартість послуг адвоката щодо складання документів по суті справи для первинної подачі до суду однієї інстанції за

становить 10 000 грн.

У цю суму входить здійснення адвокатом моніторингу руху вашої справи, складання та подача клопотання про ознайомлення зі справою, оплата судового збору за надання судом копій відеозаписів, вивчення захисником матеріалів та обставин події, підготовка правової позиції щодо захисту ваших інтересів, складання та подача до суду заперечень на протокол чи постанову. Додаткові послуги адвоката оплачуються окремо за тарифом першої категорії.

становить 15 000 грн.

У цю суму входить здійснення адвокатом моніторингу руху вашої справи, складання та подача клопотання про ознайомлення зі справою, оплата судового збору за надання судом копій відеозаписів, вивчення захисником матеріалів та обставин події, підготовка правової позиції щодо захисту ваших інтересів, складання та подача до суду заперечень на протокол чи постанову. Додаткові послуги адвоката оплачуються окремо за тарифом першої категорії.

становить 20 000 грн.

У цю суму входить здійснення адвокатом моніторингу руху вашої справи, складання та подача клопотання про ознайомлення зі справою, оплата судового збору за надання судом копій відеозаписів, вивчення захисником матеріалів та обставин події, підготовка правової позиції щодо захисту ваших інтересів, складання та подача до суду заперечень на протокол чи постанову. Додаткові послуги адвоката оплачуються окремо за тарифом другої категорії.

Tab 2 content.

Судова практика за 130 статтею КУпАП

Експрес-тест смужки індикаторного типу (АЛКОТЕСТ-Фактор М) не є професійним приладом вимірювальної техніки, як того вимагає законодавство, тому висновки про результати медичного огляду осіб на стан сп’яніння, складені за їхньою допомогою, вважаються недійсними (постанова апеляційного суду Вінницької області від 21.02.2017 року у справі № 149/3273/16-п, РНР 64982531).

Водій не відмовлявся від проходження огляду на стан сп’яніння, навпаки – наполягав на цьому, просив лише дочекатися захисника та закінчення повітряної тривоги. Оскільки було порушено його право на захист та існувала небезпека для життя, склад правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 130 КУпАП, у діях водія відсутній (постанова Подільського районного суду м. Києва від 04.11.2022 року у справі № 758/7659/22, РНР 107561548).

Сам по собі втомлений вигляд водія та його спокійне поводження не можуть бути розцінені як ознаки наркотичного сп`яніння. Крім того, на відеозаписі працівниками поліції не зафіксовано факту відмови водія від проходження огляду на стан наркотичного сп’яніння, як передбачає ч. 1 ст. 130 КУпАП. Враховуючи наведені вище обставини, працівники патрульної поліції не мали законних підстав складати протокол за відмову від проходження огляду на стан наркотичного сп’яніння (постанова Вінницького апеляційного суду від 07.03.2023 року у справі № 149/3485/22, РНР 109391814).


Залишились питання?

Якщо у вас залишилися питання, ви можете поставити їх через форму коментарів нижче. Відповідь на ваш запит буде надано одразу після ознайомлення.

3 коментарі до “Адвокат по 130 КУпАП: стаття за водіння у нетверезому стані”

 1. У мене таке враження, що вони наперед отримують вказівки щодо кількості складання протоколів за п’яну їзду.

  Відповіcти
 2. Під час спілкування копи часто провокують водіїв авто, намагаючись отримати визнання вживання спиртного, будь то прямо чи опосередковано. Проте судді завжди закривають очі на таку провокативну поведінку. Виходить, що одним дозволяють порушувати закон, а іншим – ні.

  Відповіcти
  • У таких випадках доцільно посилатися на те, що сама по собі згода водія з порушенням правил дорожнього руху не є достатнім підтвердженням вчинення адміністративного правопорушення та не звільняє представника влади від обов’язку доведення провини водія іншими належними доказами.

   Відповіcти

Додайте свій коментар...