Сьогодні мова піде про те, як швидко і безкоштовно знайти фірму за прізвищем засновника або директора.
Відомо, що вся база засновників підприємств і їхніх керівників міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (скорочене найменування – ЄДР).
Для звичайних громадян повний доступ до всіх можливостей ЄДР є дещо обмеженим. Зокрема, існує порядок подання як безоплатного, так і платного запиту до ЄДР. Подання безоплатного запиту не передбачає надання відомостей про те, в яких саме компаніях людина є власником або директором. Зазначена інформація надається виключно в межах платного запиту. При цьому пошук фірми за прізвищем відбувається по всіх юридичних особах України включно з приватними підприємствами і ТОВ.
Незважаючи на це, вказане обмеження можна обійти. Для цього потрібно перейти на сайт Opendatabot і завантажити його у свій месенджер. На вибір пропонується три основні варіанти: Facebook, Telegram, Viber. Особисто я користуюся Telegram, адже у нього досить зручна десктопна версія. Але вибір залишається за вами.
Після цього в чаті потрібно написати прізвище, ім’я та по батькові особи і запустити пошук. У режимі реального часу вам буде надано відповідь щодо фірм, до яких має стосунок зазначена вами особа. Більш точну інформацію про статус особи як власника або директора можна подивитися, натиснувши на відповідне посилання.
Маючи на руках ці дані, в ЄДР можна перевірити кожну з компаній окремо. На сторінці підприємства вказується адреса засновника. Це дозволить відсіяти непотрібні або помилкові результати, особливо якщо їх занадто багато.
Якщо ви не хочете далі відстежувати цю інформацію в ручному режимі, під формою запиту можна натиснути на кнопку «Підписатися». У такому разі всі подальші повідомлення про зміну статусу запиту надходитимуть до вас автоматично.
Хоча звичайний тарифний план Opendatabot також має свої обмеження, все ж я вважаю, що він є доволі прийнятною альтернативою платному запиту в ЄДР.
А ви вже користуєтеся Opendatabot? Наскільки цей інструмент корисний для вас на практиці?
Читайте також: Список найбільш важливих сайтів для кожного юриста.
Для цього використовую “Ю-Контрол”, який містить досить широкий функціонал, але у платному режимі.
Хороший сервіс, але платний. Більше підходить для спеціалізованого використання.
Користуємося Opendatabot на роботі, у нас корпоративне підключення, тариф точно не знаю, але доступ маємо до багатьох даних. Сервіс гідний XXI століття. Раніше працювала в іншій фірмі, там економили, робили платні запити.
Додатком Opendatabot користувався вже кілька разів і в цілому досить непогана штука. Завжди можна отримати актуальну та достовірну інформацію, якби ще б зробили, щоб отриману інформацію можна було б конвертувати в ПДФ-файл, то взагалі ціни сервісу б не було.