Опис вкладення у цінний лист (форма 107)

Вашій увазі пропонується бланк опису вкладення у цінний лист, який можна завантажити за посиланням знизу. Але перед цим хотів би звернути вашу увагу на те, що основною метою використання опису вкладення є одержання відправником офіційних доказів направлення адресату конкретного переліку документів.

Чим відрізняється відправлення цінного листа від рекомендованого? Справа у тому, що пересилання рекомендованої кореспонденції має один істотний недолік: вміст конверта ніхто не перевіряє. Ця обставина може бути використана проти відправника. Наведу один приклад. Учасник справи відіслав рекомендованим листом скаргу на поведінку судді, що тривалий час безпідставно затягував розгляд справи, долучивши при цьому всі необхідні документи. Проте контролюючий орган у розгляді скарги відмовив, посилаючись на те, що заявник не надав необхідних доказів. Відсутність можливості підтвердити точний перелік висланих документів призвів до того, що зазначену процедуру довелося ініціювати повторно.

Особливістю пересилання цінних листів також є те, що одержати їх може лише особа, яка пред’явила свій паспорт або офіційне доручення від адресата. Тобто можливість вручення кореспонденції сторонній людині майже виключається.

Щоб прискорити пересилання поштового відправлення, можна замовити послугу кур’єрської доставки. Обов’язковою умовою для цього є зазначення номеру телефону одержувача. Не варто забувати і про поштові індекси. Уточнити вказану інформацію можна на офіційній вебсторінці АТ «Укрпошта».

Таким чином, важливі юридичні документи найкраще висилати саме цінним листом з описом вкладеного. Адже представник пошти спочатку перевіряє вміст конверта і опис поштового відправлення, і лише після цього ставить відтиск штемпеля та засвідчує його своїм підписом.

Цінний лист має надаватися у відкритому вигляді, разом з двома примірниками опису вкладеного. Перший примірник опису після перевірки запаковується в конверт і надсилається отримувачу. Другий примірник повертається відправнику.

Відправнику також видається фіскальний чек. На ньому надруковано 13 символів, за якими можна відстежувати стан вручення кореспонденції. Сервіс для перевірки даної інформації також знаходиться на офіційному сайті АТ «Укрпошта». Строк зберігання інформації на сайті становить шість місяців. Тож, за необхідності збереження доказів вручення, відомості з сайту можна роздрукувати та зберігати у письмовому вигляді. Як варіант, перед відправленням листа можна замовити послугу зворотної доставки письмового повідомлення про вручення.

Бланк опису вкладення у цінний лист знаходиться за наступним посиланням:

Якщо у вас залишилися запитання чи доповнення щодо теми статті, скористайтеся формою коментарів нижче.

Читайте також: Порядок завірення копій документів для суду.

4 коментарі до “Опис вкладення у цінний лист (форма 107)”

  1. Завжди відправляла до інстанцій рекомендовані листи. Навіть на думку не спало, що, наприклад, у суді, можуть не дорахуватися якогось папірця. Але відтепер тільки цінні листи, нехай вони і дорожчі.

    Відповіcти
  2. Шукала як правильно відправити цінний лист. Знайшла ваш сайт. Дякую за надану інформацію і шаблон.

    Відповіcти
  3. Часто відправляю документи саме цінним листом. Це додає впевненості, що все буде в порядку. Як на мене, це один з найбільш надійних способів пересилання важливих паперів.

    Відповіcти

Залишити коментар: