Вашій увазі пропонується бланк опису вкладення у цінний лист, який можна завантажити за посиланням знизу. Але перед цим хотів би звернути вашу увагу на те, що основною метою використання опису вкладення є одержання відправником офіційних доказів направлення адресату конкретного переліку документів.
Чим відрізняється відправлення цінного листа від рекомендованого? Справа у тому, що пересилання рекомендованої кореспонденції має один істотний недолік: вміст конверта ніхто не перевіряє. Ця обставина може бути використана проти відправника. Наведу один приклад. Учасник справи відіслав рекомендованим листом скаргу на поведінку судді, що тривалий час безпідставно затягував розгляд справи, долучивши при цьому всі необхідні документи. Проте контролюючий орган у розгляді скарги відмовив, посилаючись на те, що заявник не надав необхідних доказів. Відсутність можливості підтвердити точний перелік висланих документів призвів до того, що зазначену процедуру довелося ініціювати повторно.
Особливістю пересилання цінних листів також є те, що одержати їх може лише особа, яка пред’явила свій паспорт або офіційне доручення від адресата. Тобто можливість вручення кореспонденції сторонній людині майже виключається.
Щоб прискорити пересилання поштового відправлення, можна замовити послугу кур’єрської доставки. Обов’язковою умовою для цього є зазначення номеру телефону одержувача. Не варто забувати і про поштові індекси. Уточнити вказану інформацію можна на офіційній вебсторінці АТ «Укрпошта».
Таким чином, важливі юридичні документи найкраще висилати саме цінним листом з описом вкладеного. Адже представник пошти спочатку перевіряє вміст конверта і опис поштового відправлення, і лише після цього ставить відтиск штемпеля та засвідчує його своїм підписом.
Цінний лист має надаватися у відкритому вигляді, разом з двома примірниками опису вкладеного. Перший примірник опису після перевірки запаковується в конверт і надсилається отримувачу. Другий примірник повертається відправнику.
Відправнику також видається фіскальний чек. На ньому надруковано 13 символів, за якими можна відстежувати стан вручення кореспонденції. Сервіс для перевірки даної інформації також знаходиться на офіційному сайті АТ «Укрпошта». Строк зберігання інформації на сайті становить шість місяців. Тож, за необхідності збереження доказів вручення, відомості з сайту можна роздрукувати та зберігати у письмовому вигляді. Як варіант, перед відправленням листа можна замовити послугу зворотної доставки письмового повідомлення про вручення.
Бланк опису вкладення у цінний лист знаходиться за наступним посиланням:
Якщо у вас залишилися запитання чи доповнення щодо теми статті, скористайтеся формою коментарів нижче.
Читайте також: Порядок завірення копій документів для суду.
Доброго дня!
У нас виник спір з обленерго, де вони надали фіскальний чек та роздруківку по трекінгу як доказ направлення рекомендованого листа з повідомленням про вручення на адресу Споживача повідомлення про проведення комісії.
Скажіть, будь ласка, чи є фіскальний чек з роздруківкою по трек-номеру належним доказом, який підтверджує факт направлення рекомендованого листа на адресу Споживача за відсутності реєстру згрупованих відправлень, копії конверту та рекомендованого повідомлення? Чи є якісь узагальнені позиції Верховного суду з цього приводу?
Питання виникло через те, що фіскальний чек не містить повної адреси отримувача, хоча індекс співпадає.
Заздалегідь дякую!
Добрий день! Так, є. Не думаю, що ваші аргументи суд прийме до уваги. Якщо це був звичайний рекомендований лист без опису вкладення, то можете спробувати посилатися на те, що відсутні належні докази того, що саме знаходилося у конверті.
Тобто суд відхилить ці аргументи навіть за умови, що не надано документа, який підтверджує, що цей лист відправлено за належною адресою.
Така ймовірність не виключена, оскільки виникає логічне питання: на яку саме адресу надійшов лист? На квитанції є трек-номер, за яким через Укрпошту можна перевірити цю інформацію. Тому суд може стати на позицію, що оскільки саме ви посилаєтеся на вказану обставину, то саме ви повинні надати точні відомості, що цей лист дійсно надійшов на сторонню, а не на вашу адресу. Тому я б не сильно розраховував на те, що суд прийме вашу позицію, і був би готовий до негативного сценарію.
Доброго дня!
Маю прикру ситуацію з недобросовісним юридичним лицем, яке вказало неправильну адресу в договорі (неіснуючий індекс), двічі змінило адресу з моменту укладення договору без належного повідомлення (дізнався про це з баз даних по юридичних особах). При зміні адреси вони реєстрували іншу адресу, ніж фактичне перебування та й взагалі неіснуючу адресу (неіснуючі індекс та номер будинку).
Попри це, я здійснив спробу повідомити їх про розірвання договору за допомогою цінного листа з описом та повідомленням про вручення, а також рекомендованого листа за адресами, вказаними в договорі, фактичного перебування і тих, які знайшов у реєстрі, незважаючи на неіснуючі індекси та адреси.
Очікувано одержувач не отримав листи або вирішив ігнорувати за місцем фактичного перебування, і тепер переді мною стоїть завдання достовірно задокументувати факт відправлення. Для цього я зібрав опис вмісту і всі квитанції. Також планую зберегти трек, де мене турбують фрази: «відсутність одержувача за адресою» (у рекомендованих листах) та «закінчення терміну зберігання» (у цінних листах). Чи варто щось додатково зробити в цій ситуації? Взагалі які документи повинна надати Укрпошта за результатами повернення таких листів? На жаль, розраховувати на компетентність працівників пошти не доводиться – є можливість отримати тільки те, що сам витребуєш або випросиш.
Буду вдячний за будь-яку пораду чи рекомендацію.
Як на мене, ви все зробили правильно.
Підкажіть, будь ласка, надісланий лист з описом вкладення було вручено 03.07 та 03.07 нам щось відправили. Це якесь повідомлення, яке вони отримали, чи могли просто його повернути?
Добрий день! Виглядає так, що вам повертається письмове повідомлення про вручення цінного листа.
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, можливо ви також стикалися з подібною ситуацією. Надіслали сторонам процесуальні документи (які суду були надіслані через ЕС) цінним листом з описом вкладення. Поштові відправлення були вручені (пробили через трекінг), проте повідомлення про вручення відправлення не надійшли. Ми долучили суду (також через ЕС) докази про відправку процесуальних документів: скани квитанцій. Про долучення опису вкладення просто забули. Виходить доказом у нас тепер є просто квитанція. Підкажіть, будь ласка, як у такій ситуації діяти?
Добрий день! Окремим клопотанням долучити відсутні документи.
Добрий день. Підкажіть, будь ласка, якщо цінний лист було прийнято та надіслано, а одержувач при отриманні склав акт про неправильне відправлення та відсутність документів, проте опис та чек у відправника на руках. Як бути у цій ситуації? Документ було втрачено.
Наталя, добрий день! Зверніть увагу, що акт про відсутність документів повинен бути складений за участю працівників пошти. Також зверніть увагу на час та місце вручення цінного листа та складання акту. Якщо документ справді був направлений і він втрачений, спробуйте отримати його дублікат і повторно направити одержувачу, щоб надалі зняти будь-які заперечення з цього приводу.
Добрий день! Якщо я відправив заяву цінним листом і не зробив її копії, це може стати проблемою при необхідності доведення змісту заяви. Дякую!
Добрий день, Сергію! Якщо в описі вкладеного ви вказали, чого саме стосується ваша заява, а також дату вашої заяви, ви можете просто роздрукувати другий примірник відправленого вами документа. Цього має вистачити. Головне, щоб зміст відправленого та роздрукованого документа повністю збігалися. В іншому разі дійсно можуть виникнути проблеми.
Добрий вечір. Скажіть, будь ласка, як повинні давати відповідь на цінний лист?
Добрий день, Марино! Не існує прямої взаємозалежності між формою відправлення листа та способом надання відповіді на нього. За загальним правилом, на письмове звернення слід надавати письмову відповідь. Таку відповідь можна отримати як у формі звичайної, так і рекомендованої кореспонденції, за винятком випадків, коли конкретний спосіб надання відповіді чітко визначено законодавством.
Добрий вечір! У мене виникла така ситуація: 24 січня 2022 року я відправив цінний лист з описом вкладення (у листі залишилися чек, бланк із номером відправлення та форма зі штампом Укрпошти). Я відправив цей лист із повідомленням про вручення. 02 лютого він був особисто вручений. Важливо відзначити, що до початку війни лист не було доставлено на пошту. Потім почалася війна. У мене є скриншот із трекінг-сервісу на сайті Укрпошти, на якому вказано, що лист було вручено особисто. Однак дані на сайті зберігаються протягом 6 місяців. Чи можливо отримати будь-який офіційний документ, що підтверджує вручення цього листа? Можливо, ви можете надати мені пораду щодо цього питання?
Добрий день, Максиме! У більшості випадків для підтвердження вручення листа достатньо мати роздрукований з сайту Укрпошти скриншот з інформацією про вручення. Після відправки листа вам мали б видати другу копію опису вкладеного у цей цінний лист, накладну про відправку та чек про оплату. Бажано також надати копії цих документів. Якщо ви бажаєте отримати офіційну інформацію щодо статусу вручення листа одержувачу, ви можете подати письмову заяву в поштове відділення, де ви відправляли лист. Вони повинні надати вам письмову відповідь протягом місяця.
Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, як можна довести отримувачу, дату відправлення рекомендаційного листа, якщо опис втрачено? Дякую.
Добрий день, Валентино! Якщо у вас залишився трек-номер відправлення та з дати відправки не минуло шість місяців, на офіційному сайті Укрпошти можна переглянути та роздрукувати інформацію про стан доставки.
Підкажіть, будь ласка. Суд надіслав стороні ухвалу рекомендованим листом з повідомленням про вручення. У повідомленні про вручення містяться такі реквізити: поштова адреса – вказано лише назву села; розділ вручено/виплачено – не зазначено нічого, щоб могло вказувати на результати пересилання; рядок «розписка в отриманні» – не заповнений в загалі; графа «підпис працівника поштового зв’язку» – є якийсь підпис, але не вказано П.І.Б. Чи є такий документ таким, що підтверджує вручення ухвали суду? Хто припустився помилки при надсиланні/врученні цього листа?
Добрий день, Іване! На мою думку, такий документ належним підтвердженням вручення копії ухвали суду вважатися не може. Якщо вам потрібно відновити термін оскарження такої ухвали, викладені вами доводи потрібно вказати у своїй скарзі. На вашому місці я спробував би отримати від пошти письмову відповідь про те, що дійсно з наявних документів та інформації встановити дату і факт вручення листа одержувачу неможливо.
Добрий день. Які документи має право пред’явити одержувач, крім паспорта України, для отримання цінного листа?
Пред’явлення одержувачем свого паспорту має бути достатньо.
Доброго дня, як оцінити лист, яка мінімальна вартість цінного листа? Дякую.
Доброго дня! Для документів завжди вказую – одна гривня.
Добрий день. Як написати письмову згоду на отримання поштою трудової книжки цінним листом? Дякую!
Доброго дня! В заяві чи іншому документі зазначте, що просите надіслати вам належним чином оформлену трудову книжку цінним листом з описом вкладеного.
Чи потрібно у графі “відправник” вказувати свою адресу?
Доброго дня, Наталіє! Зазначати свою адресу не потрібно.
Добрий вечір. При надсиланні цінного листа з описом вкладеного через Укрпошту працівники просять вказати номер телефону одержувача. Телефон отримувача мені невідомий. На конверті вказую юридичну адресу організації та ПІП одержувача. Але сам лист буде на відділенні, доки за ним не прийдуть. Якщо повідомити електронною поштою одержувача, ймовірність того, що за листом прийдуть, прямо скажу, буде мінімальною. Тоді як доставити лист адресату? Заздалегідь буду вдячний за відповідь.
Шановний Максиме! Вкажіть лише назву та адресу організації. ПІП конкретного представника зазначати не потрібно. Вказувати номер телефону одержувача також необов’язково. Як правило, просять зазначити номер телефону лише тоді, коли відправником додатково замовляється послуга кур’єрської доставки. Робиться це для того, щоб листоноша у разі неможливості вручення могла зв’язатися з одержувачем для уточнення деталей. Як варіант, також спробуйте перевірити відомості щодо засобів зв’язку юридичної особи в ЄДР або інтернет. Якщо потрібної інформації у відкритих джерелах не знайдете, але хочете, щоб цінний лист доставив кур’єр, вкажіть будь-який номер.
На якій підставі тоді пошта не приймає листа без телефону одержувача (якщо ти його не знаєш) примусово вписують номер відправника. Таким чином, СМС щодо наявного листа (на поштовому відділенні одержувача) приходять на номер відправника і, відповідно, одержувач ні сном ні духом про те, що на нього чекає лист. Відповідно лист на відділенні бовтається місяць і йде на знищення. Як мені з поштою вирішити це питання? Дякую.
Доброго дня, Тетяно! Якщо номер телефону одержувача невідомий, лист все одно має бути відправлений. Якщо потрібно досягти саме вручення, то кореспонденцію краще надсилати рекомендованим, а не цінним листом. У такому разі його спочатку занесуть на адресу одержувача, і тільки якщо його немає на місці, залишать повідомлення про те, що лист можна отримати у відділенні пошти. Для цінних листів, як варіант, можна використовувати додаткову послугу кур’єрської доставки.
Дуже Вам дякую, я користуюся Вашим шаблоном вже більше року, він дуже зручний!
Доброго дня, Світлано! Дякую Вам за зворотний зв’язок. Найближчим часом планую відновити наповнення сайту новими матеріалами для відвідувачів.
Добрий вечір! Дякую вам за зворотний зв’язок. Я й раніше читала ваші статті та поради. Чекатиму нових матеріалів на сайті.
Завжди відправляла до інстанцій рекомендовані листи. Навіть на думку не спало, що, наприклад, у суді, можуть не дорахуватися якогось папірця. Але відтепер тільки цінні листи, нехай вони і дорожчі.
Для меня нужная информация. Спасибо!
Шукала як правильно відправити цінний лист. Знайшла ваш сайт. Дякую за надану інформацію і шаблон.
Часто відправляю документи саме цінним листом. Це додає впевненості, що все буде в порядку. Як на мене, це один з найбільш надійних способів пересилання важливих паперів.