Клопотання про ознайомлення з матеріалами справи

Якщо ви бажаєте прискорити підготовку адвокатом документів у вашій справі, ви можете самостійно звернутися до суду та подати клопотання про ознайомлення з матеріалами справи і зняття копій.

Таке клопотання подається до суду, в якому знаходиться ваша справа, через канцелярію або шляхом надсилання рекомендованого чи цінного листа. Після того як на вашому примірнику стоятиме відмітка канцелярії про дату одержання заяви або у вашому розпорядженні будуть докази вручення поштового відправлення, необхідно звернутися до головуючого судді, що розглядає вашу справу.

З собою обов’язково візьміть паспорт, а також цифровий фотоапарат або смартфон. Перед цим необхідно пересвідчитися, що заряду пристрою вистачить для того, щоб відзняти весь матеріал. Якщо очікується, що документів у справі дуже багато, бажано також мати з собою додаткові елементи живлення. Пристрій має дозволяти робити знімки прийнятної якості, щоб надалі їх можна було легко роздрукувати та прочитати. Робити знімки бажано у тому порядку, в якому документи знаходяться у справі. Після звершення обов’язково перевірте якість відзнятих копій.

Також звертаю вашу увагу на те, що через прийняття нових процесуальних кодексів змінилися і вимоги до оформлення заяви про ознайомлення з матеріалами справи. Неправильне оформлення такої заяви може призвести до того, що суд поверне її вам без розгляду.

Щоб зменшити ризики, пов’язані з неправильним оформленням документів, пропоную використовувати наступні зразки:

Дізнатися, за яким саме процесуальним кодексом розглядається ваша справа, можна або з позовної заяви, або з ухвали суду про відкриття провадження. В зазначених документах має міститися посилання на відповідне процесуальне законодавство.

Якщо вам підготовані мною приклади були корисними, дайте мені про це знати в коментарях знизу.

  • Все зрозуміло, але я все ж вважаю, що в даному питанні дуже багато бюрократії. Хіба адвокат самостійно не може зняти копії та надати їх для роботи? Видається, що це буде набагато і швидше, і простіше.

  • Все викладено доступною мовою. Багато корисної інформації, яка дійсно може стати в нагоді. Спасибі!

    • Павло Малиневський :

      Доброго дня, Олено! Дякую, за зворотній зв’язок.

  • >