Клопотання про перенесення розгляду справи

Однією з повсякденних ситуацій для адвокатів та їхніх клієнтів є необхідність відкладення розгляду справи на іншу дату та час. Щоб вам допомогти, я підготував зразок клопотання про перенесення розгляду справи.

Примірник складено у відповідності до останніх вимог процесуального законодавства, в тому числі нового ЦПК, ГПК, КАСУ та КУпАП. Все, що вам потрібно – це заповнити реквізити своєї справи та долучити докази, на які ви робите посилання.

Заява про перенесення судового засідання може подаватися до суду безпосередньо або шляхом надсилання рекомендованого чи цінного листа. З початком роботи Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи документи також можна подати через «Електронний суд».

Поважні причини перенесення судового засідання можуть бути такими:

 • через хворобу;
 • через відпустку;
 • через відрядження;
 • через ознайомлення з матеріалами справи;
 • через залучення або вступ третьої особи;
 • через зміну підстав або предмета позову, зміну розміру позовних вимог;
 • через заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача.

Даний перелік вичерпним не є і може змінюватися залежно від обставин вашої справи. Наприклад, вам не було надіслано копії позовної заяви з додатками або під час судового засідання до матеріалів справи були долучені нові документи, з якими раніше ознайомитися можливості не було.

Якщо до заяви про відкладення розгляду справи додаються копії документів, їх варто засвідчити. Про те, як це правильно зробити, читайте в матеріалі: «Порядок завірення копій документів для суду».

На запитання про те, скільки разів можна переносити судове засідання, можу відповісти так: усе залежить від поведінки учасників процесу та конкретних обставин судової справи. При цьому зловживати своїм правом на подання таких клопотань однозначно не варто.

Важливо зазначити й про те, що у разі повторної неявки належним чином повідомленого позивача без поважних причин або неповідомлення причин неявки позовна заява може бути залишена судом без розгляду. Що стосується належним чином повідомленого відповідача, то у разі його повторної неявки суд має право винести заочне рішення.

Завантажити зразок клопотання про перенесення розгляду справи можна за одним із цих посилань:

Свої відгуки або запитання щодо даної теми ви можете залишати через форму коментарів, розміщену нижче.

Читайте також: Заява про видачу копії судового рішення.

4 коментарі до “Клопотання про перенесення розгляду справи”

  • Доброго дня! Викладати на сайті такий зразок клопотання не планував. Вам простіше буде взяти за основу будь-який з існуючих шаблонів і переробити під своє, конкретне завдання.

   Відповіcти
 1. Через хворобу, мені потрібно було скласти клопотання про перенесення розгляду справи по виплаті аліментів. Переглянула вашу статтю, знайшла екземпляри та приклади. Дякую.

  Відповіcти
 2. Заяву про перенесення я у своєму житті використовував двічі, коли в квітні вже минулого року не зміг приїхати за місцем реєстрації (причина-карантин). Судове засідання переносили без всяких запитань.

  Відповіcти

Залишити коментар: