Клопотання про перенесення розгляду справи

Однією з повсякденних ситуацій для адвокатів та їхніх клієнтів є необхідність відкладення розгляду справи на іншу дату та час. Щоб вам допомогти, я підготував зразок клопотання про перенесення розгляду справи.

Примірник складено у відповідності до останніх вимог процесуального законодавства, в тому числі нового ЦПК, ГПК, КАСУ та КУпАП. Все, що вам потрібно – це заповнити реквізити своєї справи та долучити докази, на які ви робите посилання.

Заява про перенесення судового засідання може подаватися до суду безпосередньо або шляхом надсилання рекомендованого чи цінного листа. З початком роботи Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи документи також можна подати через «Електронний суд».

Поважні причини перенесення судового засідання можуть бути такими:

 • через хворобу;
 • через відпустку;
 • через відрядження;
 • через ознайомлення з матеріалами справи;
 • через залучення або вступ третьої особи;
 • через зміну підстав або предмета позову, зміну розміру позовних вимог;
 • через заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача.

Даний перелік вичерпним не є і може змінюватися залежно від обставин вашої справи. Наприклад, вам не було надіслано копії позовної заяви з додатками або під час судового засідання до матеріалів справи були долучені нові документи, з якими раніше ознайомитися можливості не було.

Якщо до заяви про відкладення розгляду справи додаються копії документів, їх варто засвідчити. Про те, як це правильно зробити, читайте в матеріалі: «Порядок завірення копій документів для суду».

На запитання про те, скільки разів можна переносити судове засідання, можу відповісти так: усе залежить від поведінки учасників процесу та конкретних обставин судової справи. При цьому зловживати своїм правом на подання таких клопотань однозначно не варто.

Важливо зазначити й про те, що у разі повторної неявки належним чином повідомленого позивача без поважних причин або неповідомлення причин неявки позовна заява може бути залишена судом без розгляду. Що стосується належним чином повідомленого відповідача, то у разі його повторної неявки суд має право винести заочне рішення.

Завантажити зразок клопотання про перенесення розгляду справи можна за одним із цих посилань:

Свої відгуки або запитання щодо даної теми ви можете залишати через форму коментарів, розміщену нижче.

Читайте також: Заява про видачу копії судового рішення.

17 коментарів до “Клопотання про перенесення розгляду справи”

 1. Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як перенести розгляд справи, якщо судова повістка на пошті отримана 11.01.22, а суд призначений на 13.01.22. Відповідач перебуває у Києві, а судове засідання має відбуватися у Житомирському апеляційному суді та представник відповідача перебуває у відпустці? Мало часу лишилося, як правильно перенести судовий розгляд?

  Відповіcти
  • Доброго дня, Тамаро! Так і пишете у клопотанні, що часу на підготовку до участі у судовому засіданні призначеному на (дата) вам недостатньо, оскільки повістку отримали (дата). У разі потреби також можете вказати інші причини відкладення розгляду справи. Клопотання надішліть поштою, а відскановану копію з підписом і чеком про відправлення продублюйте на електронну адресу суду. В електронному листі обов’язково зверніть увагу одержувача на те, що письмовий екземпляр клопотання направлено до суду засобами поштового зв’язку. Суд прийматиме рішення з урахуванням стадії розгляду, конкретних обставин справи, сторони заявника та кількості попередніх засідань.

   Відповіcти
 2. Справа про призначення аліментів по утриманню батьків рухається вже близько року, було 2 засідання, але систематично адвокат відповідача маніпулює – то хворіє, то у відрядженні, то не прибули свідки. Позивач інвалід 2 групи, непрацездатна, на мінімальній пенсії, хворіє на ряд захворювань, потребує у заміні тазового штучного суставу, який коштує понад 5000$. Відповідачка донька позивачки 45 річна особа, що проживає в Нідерландах (позов на громадянку України) в неї подвійне громадянство. Має гарні статки, мала пів року назад відчуження майна на суму 40000$ в Україні, та не хоче в добровільній формі допомагати матері. Тобто йде штучне затягування судового процесу, людина позивач потребує негайного оперативного втручання. Як бути в даній ситуації?

  Відповіcти
  • Доброго дня, Денисе! Спробуйте подати заяву про дотримання судом розумних строків розгляду справи. У цьому документі зробіть посилання як на норми національного законодавства з цього приводу, так і на міжнародні. Зокрема, ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основних свобод та практику Європейського суду з прав людини.

   Відповіcти
 3. Чи можливий такий варіант перенесення розгляду справи: під час судового засідання в усній формі попросити суд відкласти провадження у зв’язку з моїм бажанням залучити адвоката?

  Відповіcти
  • Шановна Ольго! Такий варіант можливий. Але, на мій погляд, перед судовим засіданням краще подати письмове клопотання, в якому повідомити про те, що вами залучено адвоката, про необхідність його підготовки до участі та відкладення у зв’язку з цим розгляду справи на іншу дату та час. Питання вашої особистої присутності має вирішуватися з урахуванням того, на якій стадії знаходиться розгляд справи, а також того, скільки судових засідань вже було.

   Відповіcти
 4. Чи можна подати клопотання про перенесення судового засідання через емейл? (Тобто через електронну пошту).

  Відповіcти
  • Доброго дня, Олено! Якщо часу залишається мало, письмовий екземпляр краще надіслати рекомендованим листом, а відскановану копію клопотання з вашим підписом і поштовим чеком на електронну пошту. У супровідному листі на електронну адресу суду вкажіть, інформацію про дату наступного засідання, а також те, що письмовий варіант клопотання на адресу суду надіслано поштою. У такому випадку ймовірність прийняття вашого клопотання до уваги буде набагато більше.

   Відповіcти
 5. Доброго дня! Чи обов’язково клопотання подавати у письмовому вигляді, чи це можливо зробити в усній формі під час розгляду адмінсправи?

  Відповіcти
  • Доброго дня, Юрію! Як на мене, клопотання завжди краще подавати у письмовій формі. Також потрібно враховувати те, що у разі вашої особистої присутності в судовому засіданні суддя може відмовити у задоволенні такого клопотання і розглянути справу по суті.

   Відповіcти
   • Доброго дня! Дякую за пораду! У мене до Вас ще одне питання. Чи потрібне клопотання про перенесення засідання у разі виклику до суду працівника поліції для пояснень про неналежне складання протоколу та необ’єктивність у зборі матеріалів по адмінсправі, чи в цьому випадку діють якісь інші нормативні документи?

    Відповіcти
    • Вітаю! Якщо судом питання про виклик поліцейського вже прийнято, то окремого клопотання про відкладення судового розгляду не потрібно, оскільки суддя все одно змушений буде перенести судове засідання. Якщо таке питання судом ще не вирішувалося, то у своєму клопотанні до суду ви можете одразу об’єднати дві вимоги: 1) викликати поліцейського для надання пояснень; 2) відкласти розгляд на іншу дату та час.

     Відповіcти
  • Доброго дня! Викладати на сайті такий зразок клопотання не планував. Вам простіше буде взяти за основу будь-який з існуючих шаблонів і переробити під своє, конкретне завдання.

   Відповіcти
 6. Через хворобу, мені потрібно було скласти клопотання про перенесення розгляду справи по виплаті аліментів. Переглянула вашу статтю, знайшла екземпляри та приклади. Дякую.

  Відповіcти
 7. Заяву про перенесення я у своєму житті використовував двічі, коли в квітні вже минулого року не зміг приїхати за місцем реєстрації (причина-карантин). Судове засідання переносили без всяких запитань.

  Відповіcти

Залишити коментар

Success message!
Warning message!
Error message!