Як підписати документ за допомогою електронного цифрового підпису

Зображення для запису про накладення цифрового підпису на документ Для клієнтів

Підписати документ цифровим підписом можна на офіційному сайті «Дія», за умови, що у вас є новий зразок українського чи закордонного паспорта, а на вашому смартфоні встановлено однойменний мобільний застосунок. Накласти електронний підпис на документ також можна за допомогою сертифіката, згенерованого через ПриватБанк.

Підписання документа через «Дію»

1. У мобільному застосунку «Дія» перейдіть у розділ Меню → Дія.Підпис. Активуйте цю функцію, вигадайте та збережіть пароль завдовжки 5 символів. Цей пароль буде використовуватися для підписання майбутніх документів.

Якщо під час активації з’являється повідомлення, що функція вже активована на іншому пристрої, перейдіть у розділ Меню → Підключені пристрої та видаліть усі активні сеанси. Після цього пройдіть повторну авторизацію у мобільному застосунку та активуйте Дія.Підпис.

2. На комп’ютері відкрийте посилання https://ca.diia.gov.ua/sign та перейдіть у розділ «Підписати документ за допомогою → Дія.Підпис UA».

3. Через мобільний застосунок «Дія» проскануйте на сайті QR-код, пройдіть верифікацію та натисніть кнопку «Далі → Так, підписати в форматі ASIC-E».

4. Виберіть на комп’ютері файл, який потрібно підписати (договір, заява, акт тощо).

5. Повторно за допомогою мобільного застосунку проскануйте на сайті QR-код та введіть пароль, створений раніше.

6. Інформація про підписаний документ з’явиться на сайті. Натисніть на перший файл з підписом у форматі .asice та збережіть його на свій комп’ютер. Це і є файл, який містить підписаний вами документ, який можна направити будь-якому одержувачу.

Зверніть увагу, що якщо всі вищеперераховані дії ви виконували лише через смартфон, то після повторного сканування QR-коду та введення пароля вам обов’язково потрібно повернутися на сторінку сайту та завантажити підписаний файл у пам’ять мобільного телефону. Підписаний файл має розширення .asice.

Підписання документа за допомогою сертифіката ПриватБанку

Дистанційне генерування сертифіката

Якщо ви є клієнтом ПриватБанку, зайдіть через комп’ютер на сайт акредитованого центру сертифікації ключів за посиланням https://acsk.privatbank.ua/ та пройдіть процедуру авторизації.

Перейдіть у розділ Online-сервіси → Отримати сертифікат.

Перевірте правильність і актуальність вашої інформації та натисніть кнопку «Так, дані вірні».

Вигадайте пароль завдовжки не менше 8 символів, який складається з латинських літер та цифр (без спеціальних символів). Запишіть його та зберігайте у безпечному місці. Цей пароль знадобиться вам для подальшого підписання документів.

Після цього у ваш мобільний застосунок Приват24 надійде повідомлення про підтвердження створення сертифіката КЕП. Підтвердьте його.

Поверніться на сайт, де у браузері вашого комп’ютера з’явиться повідомлення про завантаження файлу сертифіката. Сертифікат має такий вигляд: pb_1234567890, де цифри — це ваш ідентифікаційний (податковий) номер. Строк дії сертифіката складає один рік.

Підписуємо документ за допомогою отриманого сертифіката

1. Щоб підписати документ за допомогою згенерованого сертифіката, перейдіть на своєму комп’ютері на офіційний сайт «Дія» за посиланням https://ca.diia.gov.ua/sign.

2. Оберіть варіант «Підписати документ за допомогою → Електронного підпису».

3. Завантажте або перетягніть з папки на вашому комп’ютері раніше згенерований файл сертифіката та введіть створений до нього пароль.

4. Натисніть «Далі → Так, підписати в форматі ASIC-E».

5. Виберіть файл, який потрібно підписати (договір, додаток, заява тощо).

6. Натисніть кнопку «Підписати» та завантажте на комп’ютер перший зі списку файл з підписом у форматі .asice. Цей файл містить підписаний вами документ, який можна зберегти та відправити одержувачу.

Перевіряємо підписаний документ

Якщо ви хочете переконатися, що все зробили правильно, і перевірити наявність цифрового підпису на документі, перейдіть за посиланням https://ca.diia.gov.ua/verify та оберіть файл для перевірки (зазвичай має формат .asice або .p7s).

Після цього на сторінці сайту з’являться відомості про осіб, які підписали документ.

Якщо у вас є будь-які запитання з цього приводу, ви можете залишити їх через форму коментарів, яка знаходиться на сторінці нижче.

Читайте також: Список корисних юридичних сайтів.

Поділитися
Павло Малиневський

Представництво та судовий захист інтересів. Надання консультацій. Складання юридичних документів. Досвід роботи 20 років. Свідоцтво адвоката № 5296/10.

Оцініть автора
Додати коментар

  1. Мар’яна

    Хтось може мені пояснити, яка різниця між цифровим сертифікатом та цифровим підписом?

    Відповіcти
    1. Павло Малиневський автор

      Якщо спрощено, то цифровий сертифікат – це як ваш паспорт, який видає надійна третя сторона, підтверджуючи вашу особу. А цифровий підпис – це як нотаріальний підпис, який гарантує, що документ підписаний саме вами, є автентичним і не зазнав змін.

      Відповіcти