Заява про видачу судового рішення

Зображення для запису щодо заяви про видачу рішення суду

Діюче законодавство передбачає, що кожному учаснику цивільної, господарської, адміністративної або кримінальної справи має бути видано копію повного тексту рішення суду, що набрало законної сили, безкоштовно. Щоб отримати копію такого судового рішення повторно, доведеться подати окрему заяву і сплатити судовий збір.

Розмір судового збору залежить від кількості сторінок у документі. Станом на 2020 рік ставка судового збору складає 6,31 грн за один аркуш.

Реквізити для оплати збору можна знайти на офіційній інтернет-сторінці відповідного суду. Здійснити оплату можна як через банківську установу, так і онлайн. Для оплати банківською карткою на сайті суду потрібно перейти до розділу “Судовий збір” і вибрати пункт під назвою “За повторну видачу копії судового рішення”.

Квитанція про оплату обов’язково має бути долучена до заяви про повторну видачу рішення суду. Надається квитанція виключно в оригіналі. Якщо ж оплата була здійснена онлайн, надісланий на вашу електрону пошту файл слід роздрукувати. Жодних позначок на роздрукованій квитанції ставити не потрібно.

Приблизний обсяг документа можна дізнатися на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень. Для цього на вебсторінці судового рішення, у правому верхньому куті, натисніть кнопку “Версія для друку”. Після цього наберіть команду “Друк” (для операційної системи Windows це комбінація клавіш Ctrl+P, для пристроїв на базі macOS – Command+P), яка покаже загальний об’єм документа.

З практичної точки зору, краще одразу переплатити за декілька зайвих сторінок, щоб потім не витрачати час на внесення додаткової оплати та пересилання документів.

Заяву про видачу рішення суду можна подати до канцелярії суду особисто або направити поштою. Під час особистого подання документів з собою потрібно мати паспорт чи інший офіційний документ. При надсиланні заяви поштою бажано робити це рекомендованим листом. Для прискорення пересилання можна замовити послугу пріоритетної або кур’єрської доставки.

Також часто трапляються ситуації, коли заявник не знає або не пам’ятає номер і дату потрібного йому судового рішення. Найпростіший спосіб дізнатися таку інформацію – це перейти на сайт “Судова влада України”, вибрати розділ “Стан розгляду справ” і в графі “Сторона по справі” вказати своє прізвище, ім’я та по батькові.

За наявності в базі інформації з’явиться список справ за участі особи з такими ініціалами. З наявного переліку оберіть потрібну справу і виберіть пункт “Судові рішення”. Вас буде перенаправлено на сайт Єдиного державного реєстру судових рішень, де будуть відображені всі судові рішення та ухвали суду з обраної вами справи в хронологічному порядку.

Крім того, я підготував для вас зразки типових заяв, які можна завантажити за наступними посиланнями:

Якщо ця стаття стала вам у пригоді, можете поділитися нею в соціальних мережах або залишити свій відгук у коментарях знизу.

1 Коментар

  1. Всім привіт! Радий що знайшов цю статтю і готовий екземпляр заяви. З вами був Іван.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *