Заява про видачу копії судового рішення

Зображення для запису щодо заяви про видачу рішення суду

Діюче законодавство передбачає, що кожному учаснику цивільної, господарської, адміністративної або кримінальної справи має бути видано копію повного тексту рішення суду, що набрало законної сили, безкоштовно. Щоб отримати копію такого судового рішення повторно, доведеться подати окрему заяву і сплатити судовий збір.

Розмір судового збору залежить від кількості сторінок у документі. Станом на 2022 рік ставка судового збору складає 7,44 грн за один аркуш.

Реквізити для оплати збору можна знайти на офіційній інтернет-сторінці відповідного суду. Здійснити оплату можна як через банківську установу, так і онлайн. Для оплати банківською карткою на сайті суду потрібно перейти до розділу «Судовий збір» і вибрати пункт під назвою «За повторну видачу копії судового рішення».

Квитанція про оплату обов’язково має бути долучена до заяви про повторну видачу рішення суду. Надається квитанція виключно в оригіналі. Якщо ж оплата була здійснена онлайн, надісланий на вашу електрону пошту файл слід роздрукувати. Жодних позначок на роздрукованій квитанції ставити не потрібно.

Приблизний обсяг документа можна дізнатися на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень. Для цього на вебсторінці судового рішення, у правому верхньому куті, натисніть кнопку «Версія для друку». Після цього наберіть команду «Друк» (для операційної системи Windows це комбінація клавіш Ctrl+P, для пристроїв на базі macOS – Command+P), яка покаже загальний об’єм документа.

З практичної точки зору, краще одразу переплатити за декілька зайвих сторінок, щоб потім не витрачати час на внесення додаткової оплати та пересилання документів.

Заяву про видачу рішення суду можна подати до канцелярії суду особисто або направити поштою. Під час особистого подання документів з собою потрібно мати паспорт чи інший офіційний документ. При надсиланні заяви поштою бажано робити це рекомендованим листом. Для прискорення пересилання можна замовити послугу пріоритетної або кур’єрської доставки.

Також часто трапляються ситуації, коли заявник не знає або не пам’ятає номер і дату потрібного йому судового рішення. Найпростіший спосіб дізнатися таку інформацію – це перейти на сайт «Судова влада України», вибрати розділ «Стан розгляду справ» і в графі «Сторона по справі» вказати своє прізвище, ім’я та по батькові.

За наявності в базі інформації з’явиться список справ за участі особи з такими ініціалами. З наявного переліку оберіть потрібну справу і виберіть пункт «Судові рішення». Вас буде перенаправлено на сайт Єдиного державного реєстру судових рішень, де будуть відображені всі судові рішення та ухвали суду з обраної вами справи в хронологічному порядку.

Крім того, я підготував для вас зразки типових заяв, які можна завантажити за наступними посиланнями:

Якщо ця стаття стала вам у пригоді, можете поділитися нею в соціальних мережах або залишити свій відгук у коментарях знизу.

Читайте також: Клопотання про ознайомлення з матеріалами справи.

33 Коментарі

 1. Добрый день. Подскажите, как получить решение суда о разводе с мокрой печатью, если суд работает дистанционно из-за военного положения?

  1. У будь-якому разі, перший екземпляр рішення суд має видати кожній зі сторін. Якщо цього не сталося, можете надіслати до суду заяву про те, щоб копію рішення з мокрою печаткою надіслали на вашу поштову адресу.

 2. Доброго дня! Я зараз перебуваю за кордоном. Рішення суду про моє розлучення з колишнім чоловіком, датоване ще 2011 роком, залишилося вдома. Мені зараз потрібна копія, хоч би електронна. Скажіть, чи є механізм, як би я могла його отримати?

  1. Ірино, добрий день! Подайте заяву про повторну видачу копії рішення на електронну адресу суду. До заяви додайте копію квитанції про сплату судового збору. У заяві попросіть надіслати відскановану копію документа на ваш e-mail, а письмовий екземпляр, наприклад, на адресу ваших родичів. Після отримання письмового примірника вони зможуть переслати його вам за кордон. Після подання заяви також доцільно зателефонувати до канцелярії суду – щоб прискорити розв’язання цього питання. Якщо самостійно нічого вдіяти не вдасться, доцільно звернутися до адвоката.

 3. Пане Павле, добрий час доби! Подав до адміністративного суду першої інстанції заяву про надання (вперше) копії рішення суду, яке набрало законної сили та виконавчого документа. Чи десь встановлено конкретний термін, у який має бути надана копія такого рішення та виконавчого листа. Секретар судового засідання телефоном повідомляє, що вона дуже завантажена і не інформує про дату, коли я ці документи можу отримати. Знаходжусь в іншому місті. З дати отримання судом моєї заяви пройшло майже три тижні. Чи є варіанти, як її дотиснути? Умовляння не працюють і не допомагають.

  1. Доброго дня, Олександре! Терміни вручення судового рішення визначені у ст. 251 КАС України. Також можете ознайомитись з Інструкцією з діловодства у місцевих та апеляційних судах України, затвердженою наказом ДСА України від 20.08.2019 № 814. Зверніть увагу на розділ XVI «Контроль за виконанням документів. Строки виконання документів» та розділ XIX «Звернення судових рішень до примусового виконання». Якщо в суді відсутнє належне фінансове забезпечення на надсилання поштової кореспонденції, можете попросити надіслати вам документи Новою поштою з оплатою за рахунок одержувача. Якщо нічого з викладеного не допоможе, спробуйте звернутися до відповідного територіального управління Державної судової адміністрації.

 4. Підкажіть, якщо справа розглядалася рік тому і дійшла до Верховного Суду України і я точно знаю, що потім вона повертається до суду першої інстанції, але у клієнта загубилося дане рішення, заява про повторне отримання постанови касаційного суду подається до суду першої чи касаційної інстанції?

  1. Наразі справи в касаційному порядку розглядає Верховний Суд (без слова України). У вашому випадку заява про повторну видачу копії постанови Верховного Суду подається до суду першої інстанції.

 5. Европейский суд по правам человека указывает на то, что поля в подаваемых документах должны быть 3 см. Кроме того в практике ЕСПЧ, существует нумерация абзацев. Могу ли я официально заверить в суде такую копию решения (с зеркальными полями в 3 см., и пронумерованными абзацами)?

  1. Доброго дня, Олександре! Правила оформлення рішень національних судів стосується внутрішнього законодавства. Ніхто, в судах окремо оформлювати рішення на замовлення учасників справи не буде. Уважно перевірте, яких саме документів стосуються вказані вами вище вимоги.

 6. Доброго дня. Скажіть, будь ласка, чи можна якось вирішити проблему якщо суд припинив вислання кореспонденції? Не маю можливості приїхати, щоб забрати рішення суду особисто, а в електронному вигляді воно без підписів і печаток. Як можна онлайн сплатити поштову послугу, щоб отримати рішення з печатками поштою? Дякую

  1. Доброго дня, Сніжано! Простіше буде домовитися з працівниками канцелярії, щоб копію судового рішення вони вислали Новою поштою, а оплату поштових послуг здійснили ви під час отримання відправлення. В подібних ситуаціях вчиняю саме так.

 7. Доброго дня! Якщо я не отримала судове рішення поштою, але на сайті судової влади воно відображається вже місяць, при написанні заяви про видачу копії вперше потрібно сплачувати судовий збір? І які до неї потрібні додатки, якщо я виступаю за довіреністю?

  1. Доброго дня, Маріє! Судовий збір у такому разі оплачувати не потрібно, але в заяві бажано зазначити, що учасник справи отримує копію рішення суду вперше. Якщо копія вашої довіреності до матеріалів справи раніше не надавалася, копію також потрібно засвідчити та долучити до заяви.

 8. Дякую за статтю, зрозуміло та корисно.
  Підкажіть будь-ласка по термінах отримання — якщо приїхати до суду в робочий час, в той же день можна отримати?

  1. Доброго дня! Як правило, копію судового рішення надають через декілька днів. Але людського фактору ніхто не відміняв. Спробуйте домовились, щоб видали документи швидше.

  1. У заяві до суду вказуєте що вам потрібно саме дві копії постанови, оплачуєте за них судовий збір, докази оплати надаєте в суд разом із заявою, очікуєте видачу документів.

 9. Отправлял заявление на получение копии судебного решения по разводу, первого не получил, т.к. не живу по прописке. Отправлял сначала фотографию заявления на email, позже через электронный суд с цифровой подписью. Письма от суда не получал. Как вообще понять, сколько ждать этого решения? В течение какого срока оно отправляется? Телефоны не отвечают, лично посетить суд не могу.

  1. Віталій, добрий день! Рішення суду повинно видаватися або надсилатися сторонам відразу після його проголошення або виготовлення повного тексту. Як правило, це займає не більше двох тижнів. Подача окремої заяви обов’язковою не є. Винятком є тільки ситуації щодо повторного отримання судового рішення. В такому випадку має бути і окрема заява і докази сплати судового збору. Швидше за все, рішення або було спрямоване за місцем вашої реєстрації (по якій ви фактично не проживаєте) або суд не відправив письмовий примірник через відсутність фінансування. Дана проблема останні півроку досить поширена. Спробуйте направити свою заяву рекомендованим листом або звернутися з цього приводу в Державну судову адміністрацію України.

 10. Я отримала рішення суду про розлучення 5 років тому. Подала його для апостилювання, але мені відмовили мотивуючи тим, що підпис судді не співпадає з реєстром. В мене питання, чи є гарантія того, що мені знову не пришлють «таке» неякісне рішення? Де гарантія, гроші платити за «сміття» знову не хочеться.

  1. Доброго дня, Юліє! У новій заяві вкажіть цілі для яких просите копію, зазначте причину по якій вам було відмовлено попереднього разу. Копію попросіть зробити саме з рішення, яке знаходиться в матеріалах справи. На ньому має міститися оригінальний підпис і дані судді, що його винесла.

   1. Дякую. І ще маленьке запитання. Чи можу я це зробити находячись в іншій країні і чи можна рішення відправити, наприклад, на адресу моєї прописки у мами в Україні? Просто зараз важко приїхати, пандемія в світі.

    1. Проблем виникнути не повинно. Заяву можете подати через електронну адресу суду. Оплатити судовий збір за повторну видачу копії рішення також можна онлайн. Головне ніде не зазначайте, що ви знаходитесь зараз за кордоном.

 11. Доброго вечора. Стаття дуже зрозуміла і корисна. Скажіть будь ласка як можна отримати копію рішення про розірвання шлюбу, якщо я закордоном і не можу приїхати.

  1. Доброго дня, Олено! Спробуйте зробити наступним чином. Заяву роздрукуйте та підпишіть. Потім відскануйте і направте разом з квитанцією про оплату судового збору (якщо рішення видається вам повторно) на електронну адресу суду. Судовий збір можна сплатити онлайн. Якщо ви були учасником процесу, проблем виникнути не повинно. У заяві обов’язково вкажіть адресу, на яку потрібно вислати документи.

 12. Спасибо большое за понятный и доступный пример заполнения процессуального документа! Лучше не нашел!

 13. Вітаю, дякую за зразок заяви, буде у нагоді. Підкажіть, чи можливо мені отримати копію судового рішення за паспортом мого чоловіка, якщо він не може з’явитися особисто до суду за станом здоров’я?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.