Заява про видачу копії судового рішення

Діюче законодавство передбачає, що кожному учаснику цивільної, господарської, адміністративної або кримінальної справи має бути видано копію повного тексту рішення суду, що набрало законної сили, безкоштовно. Щоб отримати копію такого судового рішення повторно, доведеться подати окрему заяву і сплатити судовий збір.

Розмір судового збору залежить від кількості сторінок у документі. Станом на 2024 рік ставка судового збору складає 9,08 грн за один аркуш.

Реквізити для оплати збору можна знайти на офіційній інтернет-сторінці відповідного суду. Здійснити оплату можна як через банківську установу, так і онлайн. Для оплати банківською карткою на сайті суду потрібно перейти до розділу «Судовий збір» і вибрати пункт під назвою «За повторну видачу копії судового рішення».

Квитанція про оплату обов’язково має бути долучена до заяви про повторну видачу рішення суду. Надається квитанція виключно в оригіналі. Якщо ж оплата була здійснена онлайн, надісланий на вашу електрону пошту файл слід роздрукувати. Жодних позначок на роздрукованій квитанції ставити не потрібно.

Приблизний обсяг документа можна дізнатися на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень. Для цього на вебсторінці судового рішення, у правому верхньому куті, натисніть кнопку «Версія для друку». Після цього наберіть команду «Друк» (для операційної системи Windows це комбінація клавіш Ctrl+P, для пристроїв на базі macOS – Command+P), яка покаже загальний об’єм документа.

З практичної точки зору, краще одразу переплатити за декілька зайвих сторінок, щоб потім не витрачати час на внесення додаткової оплати та пересилання документів.

Заяву про видачу рішення суду можна подати до канцелярії суду особисто або направити поштою. Під час особистого подання документів з собою потрібно мати паспорт чи інший офіційний документ. При надсиланні заяви поштою бажано робити це рекомендованим листом. Для прискорення пересилання можна замовити послугу пріоритетної або кур’єрської доставки.

Також часто трапляються ситуації, коли заявник не знає або не пам’ятає номер і дату потрібного йому судового рішення. Найпростіший спосіб дізнатися таку інформацію – це перейти на сайт «Судова влада України», вибрати розділ «Стан розгляду справ» і в графі «Сторона по справі» вказати своє прізвище, ім’я та по батькові.

За наявності в базі інформації з’явиться список справ за участі особи з такими ініціалами. З наявного переліку оберіть потрібну справу і виберіть пункт «Судові рішення». Вас буде перенаправлено на сайт Єдиного державного реєстру судових рішень, де будуть відображені всі судові рішення та ухвали суду з обраної вами справи в хронологічному порядку.

Крім того, я підготував для вас зразки типових заяв, які можна завантажити за наступними посиланнями:

Якщо ця стаття стала вам у пригоді, можете поділитися нею в соціальних мережах або залишити свій відгук у коментарях знизу.

Читайте також: Клопотання про ознайомлення з матеріалами справи.


Відправити
Надіслати
Переслати

93 коментарі до “Заява про видачу копії судового рішення”

 1. Добрий вечір. Суд відбувся 19 грудня минулого року, де моє прохання про стягнення заборгованої заробітної плати було задоволено в повному обсязі. Попри це, повний текст рішення суду досі не було оформлено. Вже майже три місяці минуло, але мої зусилля, включно з візитами до канцелярії, не принесли жодних результатів. Навіть спроби звернутися безпосередньо до судді не допомогли, лише отримувала обіцянки. Будь ласка, порадьте, які кроки мені вжити, щоб нарешті отримати повний текст рішення суду? Буду дуже вдячна за вашу відповідь.

  Відповіcти
  • Добрий день, Олександро! На початку подайте до канцелярії суду офіційну заяву з проханням надати копію повного тексту рішення суду та виконавчого листа. Якщо ви не отримаєте відповіді протягом значного часу, повторіть своє звернення, надіславши аналогічні заяви через канцелярію. У цьому випадку вкажіть дату вашого первинного звернення та зазначте про необхідність дотримання судом розумних строків розгляду вашого запиту.

   Відповіcти
 2. Добрий день! Чи не могли б ви роз’яснити, яким чином мені написати заяву до Миргородського суду для того, щоб отримати копію судового рішення? Буду вдячна за вашу допомогу!

  Відповіcти
  • Добрий день, Тетяно! Вам може стати у пригоді шаблон клопотання, приклад якого наведено у тексті статті. Ви можете відправити клопотання поштою або електронно, використовуючи цифровий підпис. Не забудьте сплатити судовий збір, якщо ви звертаєтесь за копією рішення не вперше, і обов’язково вкажіть адресу в Україні, на яку суд повинен надіслати копію рішення.

   Відповіcти
 3. Добрий день! Потребую вашої поради, оскільки я знаходжусь за кордоном. Чи можна отримати онлайн не лише судове рішення, а й виконавчий лист? Також цікавить, чи можна дистанційно закрити виконавче провадження, чи для цього необхідно використовувати пошту (Укрпошту) для обміну всіма документами у паперовому форматі? Буду вдячна за надану відповідь!

  Відповіcти
  • Радий вітати вас, Катерино! Якщо у вас є цифровий підпис, всі ці кроки можна виконати віддалено. Для цього спочатку зареєструйтеся в підсистемі “Електронний суд”. Потім відправте на електронну пошту суду заяву про надання вам доступу до “Електронного суду”. Заява повинна бути підписана вашим цифровим підписом. Після отримання доступу до справи перевірте, чи є серед доступних документів виконавчий лист. Якщо так, завантажте його з цифровим підписом судді. Після цього відправте завантажений файл разом зі своєю заявою про відкриття виконавчого провадження на електронну пошту державної виконавчої служби або приватного виконавця. Сподіваюся, ця інформація буде корисною.

   Відповіcти
   • Доброго вечора. У мене така ж ситуація. Проте, мене цікавить, чи є можливість для мого колишнього чоловіка отримати копію виконавчого листа (його потрібно для оформлення громадянства дитини за кордоном)? Зараз він перебуває в Чернівцях, а судове рішення було у Кривому Розі. Чи може він звернутися до суду за місцем свого проживання?

    Відповіcти
    • Здрастуйте, Олено! Щодо вашого запитання про виконавчий лист, цей документ видається тоді, коли рішення суду передбачає вчинення певних дій боржником, передачу майна, стягнення грошових коштів тощо. Також важливо відзначити, що виконавчий лист видається лише стягувачу. Будь ласка, перевірте, чи ви впевнені, що ви маєте на увазі саме виконавчий лист, а не рішення суду? Якщо ви маєте на увазі рішення суду, то, якщо ваш колишній чоловік був учасником судового процесу, він може звернутися до суду, який прийняв рішення, дистанційно, як це було описано вище, та отримати копію необхідного документа для подальшої передачі вам.

     Відповіcти
 4. Є ще одне питання. Знаходжусь за кордоном. Як мені передати судове рішення до ДРАЦ? Це потрібно для оформлення документів. Дякую.

  Відповіcти
  • Згідно з чинними правилами, суд повинен вислати копію прийнятого рішення не тільки позивачу та відповідачу, але також органам РАЦС для внесення необхідних змін.

   Відповіcти
 5. Доброго дня! 19 жовтня цього року відбулося засідання у справі про розлучення, і суд у повній мірі задовольнив мій позов. Тепер залишається тільки питання: коли рішення вступає в законну силу?

  Відповіcти
  • Радий вас чути! У вашому випадку діє стандартне правило: рішення суду набирає законної сили через тридцять днів. Якщо ви пізніше перевірите сторінку вашого рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень, там повинна з’явитися відмітка про точну дату, коли воно стало чинним.

   Відповіcти
 6. Добрий ранок! Підкажіть, будь ласка, чи потрібно мені писати заяву про видачу рішення суду про поділ майна подружжя з відміткою про набрання законної сили або чи має копія без цієї позначки юридичну силу? Звертатися до виконавчої служби немає потреби, оскільки відповідач усе сплатив добровільно. Реєструвати право власності я не збираюся. Буду вдячна за відповідь.

  Відповіcти
  • Добрий день, Алло! На вашому місці копію рішення суду з відміткою про набрання законної сили я таки отримав би, оскільки у наступному може виникнути в ньому потреба.

   Відповіcти
 7. Підкажіть, будь ласка, яка ймовірність того, що наступна затія увінчається успіхом. Дід помер майже 15 років тому. Його єдина дочка померла 22.11.2022 року. Внучка (мама якої померла 22.11.2022 року) нещодавно довідалася, що за життя діда йому належав сертифікат про право власності на земельну ділянку (підтверджується відповіддю міської ради за місцем знаходження земельної ділянки від 15.03.2023 року). Чи можливо домогтися через суд поновлення строку на спадкування внучкою права на земельну ділянку? Чи можливо переконати суд, що дід не встиг за життя отримати Державний акт на земельну ділянку, тому можливість довести до кінця розпочату дідом справу, має бути надана його єдиній внучці?

  Відповіcти
  • Добрий день, Дмитре! Отримати відповідь на таке питання можна виключно в межах платної юридичної консультації.

   Відповіcти
 8. Добрий день! Підкажіть, будь ласка, якщо я хочу направити поштою до суду заяву про видачу виконавчого документа, то мені потрібно відправляти лише заяву чи до неї необхідно додати засвідчені копії паспорта?

  Відповіcти
 9. Добрий день! Підкажіть, будь ласка, як мені отримати з Харкова документ про розлучення, свідоцтво про те, що я розлучена та можу вийти заміж у Швеції. Я не можу зараз їхати так далеко до Харкова лише для того, щоб отримати цей документ у суді. Що потрібно зробити, щоб вони мені вислали його до Швеції? Дякую.

  Відповіcти
  • Добрий день, Олено! З вашого повідомлення незрозуміло, у вас було свідоцтво про розлучення чи рішення суду про розлучення? Це – різні документи. Якщо свідоцтво, то можна оформити довіреність та передати її в Україну уповноваженій особі, щоб вона змогла отримати його та переслати вам до Швеції. Якщо рішення суду, то наслідки мені відомо, копії документів за кордон наші суди не надсилають. Тому можна дистанційно сплатити судовий збір за повторну видачу копії рішення суду, підписати заяву цифровим підписом та надіслати її на електронну адресу суду. У заяві вказати адресу в Україні, на яку суд має виставити копію рішення. Це може бути адреса ваших родичів або знайомих, які після отримання листа зможуть його переслати вам. Якщо жоден із варіантів не підходить, можна дистанційно укласти договір з адвокатом, який допоможе вирішити ваше питання, але послуги адвоката будуть платними.

   Відповіcти
 10. Добрий день! Я перебуваю за кордоном, відправила в Україну своєму адвокату документи для суду про стягнення аліментів. Вже минуло два місяці, але адвокат їх досі не отримав. У конверті знаходилися копія мого паспорта, оригінал рішення суду та заява від мене про стягнення аліментів. Адвокат мав мені допомогти подати їх в Україні. На зворотну адресу документи теж не повернулися. У мене таке питання чи зможу я, приїжджаючи в Україну, отримати копію рішення суду. І як це можна зробити? І чи можу я подати на аліменти з-за кордону? Дякую!

  Відповіcти
  • Добрий день, Яно! Найпростіший спосіб укласти договір з адвокатом дистанційно, переслати підписаний вами договір адвокату в Україну і вже на підставі цього договору адвокат зможе повторно отримати копію вашого рішення суду, подати від вашого імені позов про стягнення аліментів, а також у разі потреби зможе допомогти у вирішенні й інших можливих питань. Оплачувати послуги адвоката можна дистанційно, не приїжджаючи до України.

   Відповіcти
 11. Добрий вечір підкажіть, будь ласка, у мене є рішення суду і воно набуло законної сили за строками, мені щось ще потрібно від суду?

  Відповіcти
  • Добрий день, Сергію! Все залежить від того, яке рішення ухвалив суд. Якщо рішення передбачає стягнення коштів або іншого майна, вчинення боржником певних дій, тоді необхідно також отримати виконавчий лист та звернутися до державного чи приватного виконавця.

   Відповіcти
 12. Добрый день! У нас такая ситуация: 3 апреля состоялся суд, нас оправдали по ст. 130 КУоАП. Временные права закончились. Уже более двух недель просим судью предоставить решение суда, чтобы забрать права, на что она говорит нам ждать, она занята. Что нам делать? Мы остались без прав.

  Відповіcти
  • Для початку подайте в канцелярію клопотання про видачу копії постанови суду. Через деякий час подайте повторне клопотання про видачу копії рішення, в якому вкажіть, що вже зверталися, але копії постанови досі так і не отримали.

   Відповіcти
 13. Добрий день. Чи можу я отримати копію рішення суду у справі батька, якщо зараз він закордоном?

  Відповіcти
  • Добрий день, Вікторіє! Без документів, які підтверджують ваші повноваження – ні. Учасник процесу може самостійно подати заяву про отримання копії судового рішення та направити її до суду поштою або на електронну адресу суду, якщо така заява засвідчена цифровим підписом.

   Відповіcти
 14. Добрий день, Павле! Я звернувся до суду через електронний суд із проханням видати мені копію рішення суду. В електронному суді заява пройшла кілька етапів: відправлено, доставлено, зареєстровано, додано до справи. І ось уже тиждень висить статус додано до справи, але копію рішення суду я так і не отримав на свою електронну пошту. Скільки часу має суд, щоб видати мені копію і чи варто в такому разі писати нову заяву? Дякую за допомогу. Зрештою, ви могли б допомогти мені отримати рішення суду?

  Відповіcти
  • Добрий день, Олеже! Нічого дивного у цьому немає. Швидкість видачі документів переважно залежить від конкретного суду та працівників канцелярії. Поки що нічого подавати не потрібно. Якщо найближчими тижнями рішення суду ви не отримаєте, подайте заяву про надання інформації про стан розгляду вашого попереднього клопотання. Таким чином, ви нагадаєте співробітникам суду про свій запит. Якщо це не допоможе, зв’яжіться зі мною через сторінку «Контакти».

   Відповіcти
 15. Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як отримати копію рішення суду? Прописка у мене Луганська, а я в Луцьку. Суд був у Луганській області. Поки що там окупована територія.

  Відповіcти
  • Добрий день, Віталію! Найпростіший спосіб, подати на електронну адресу суду, до якого мала бути передана ваша справа, клопотання про видачу копії рішення суду. Клопотання бажано засвідчити цифровим підписом. Якщо у вас є паспорт нового зразка, це можна зробити через Дію. У клопотанні вкажіть поштову адресу, на яку суд має надіслати вам документи. Список судів територіальну підсудність яких було змінено та відновлено можна переглянути за посиланням – https://bit.ly/414TQ5v

   Відповіcти
 16. Добрий день. Втрачено рішення суду про стягнення аліментів, чи можу я особисто (без послуг адвоката) отримати дублікат цього документа?

  Відповіcти
  • Доброго дня, Тетяно! Так, жодних перешкод для цього немає. Порядок дій та зразок відповідного клопотання наведено вище.

   Відповіcти
   • Добрий вечір! Підкажіть, будь ласка, чи може дружина, тобто я, написати заяву на видачу копії рішення суду, якщо справою займався адвокат мого чоловіка?

    Відповіcти
    • Добрий день, Людмило! Якщо ви брали участь у розгляді справи як позивач, відповідач чи як третя особа, тоді так.

     Відповіcти
 17. Добрий день. Я дружина військового звільненого у запас. За рішенням суду чоловіку не виплати гроші за жовтень місяць 2022 року. На судове засідання його не запрошували, рішення теж не надали. Зараз правильно подати заяву на видачу копії судового рішення, чи існують інші варіанти?

  Відповіcти
  • Якщо зміст рішення вас не влаштовує, можна спробувати подати заяву про поновлення строків на апеляційне оскарження та власне подати саму апеляційну скаргу про перегляд рішення місцевого суду. Якщо зміст рішення суду вас влаштовує, рекомендовано подати заяву про видачу судом копії повного тексту прийнятого рішення, а якщо рішення вже набрало законної сили, то одночасно і заяву про видачу виконавчого листа. Після чого, пред’явити виконавчий лист до виконання з метою стягнення грошових коштів. Приблизно так.

   Відповіcти
 18. Доброго дня! Рішення у справі (скасування виконавчого напису) винесено у грудні 2021 року. Повного рішення немає й досі. Тричі їздили – рішення не отримали. Все б нічого, але приватний виконавець наклав арешт на майно – яке продане і потребує переоформлення.

  Відповіcти
  • Вітаю! Для початку подайте до суду письмову заяву про видачу копії рішення суду, щоб у вас на руках були докази надання цієї заяви (позначка канцелярії суду або докази вручення листа). Якщо через розумний проміжок часу рішення вам не нададуть, письмово зверніться зі скаргою до керівника апарату суду або до голови суду. Якщо не допоможе, подайте скаргу до регіонального відділення державної судової адміністрації з вимогою притягнути до дисциплінарної відповідальності працівників апарату суду за неналежне виконання своїх обов’язків.

   Відповіcти
 19. Доброго дня! Стаття зрозуміла і корисна. Суд визнав договір оренди землі припиненим та винесено рішення про повернення земельної ділянки та судового збору. Підкажіть, якщо рішення суду набуло законної сили, то чи слід писати заяву на його отримання? А на видачу виконавчого документа пишеться окрема заява? І чи слід у цій заяві вказувати рішення суду?

  Відповіcти
  • Доброго дня, Віро! Якщо рішення суду ви отримуєте вперше, писати окрему заяву необов’язково, але рекомендовано. Видати копію судового рішення вам мають і без окремої заяви. Щодо видачі виконавчого документа, то до суду дійсно потрібно подавати окрему заяву, а після отримання виконавчого листа подати його оригінал із наступною заявою про відкриття виконавчого провадження до державної виконавчої служби або приватного виконавця. У документах, адресованих суду, обов’язково вказуйте номер вашої справи.

   Відповіcти
   • Добрий вечір! Отримали виконавчий лист, де у резолютивній частині зазначено лише стягнення судового збору, а повернення земельної ділянки немає. Як подати заяву про внесення змін до виконавчого листа?

    Відповіcти
    • У суді сказали писати заяву щодо примусового повернення ділянки. Чи це буде правильно і без додаткових витрат. І чи може видаватися новий виконавчий лист із повним текстом резолютивної частини.

     Відповіcти
     • Так правильно. У другому виконавчому листі буде зазначено резолютивну частину рішення, що стосується саме повернення земельної ділянки.

    • Вітаю, вам потрібно подати заяву про видачу «іншого» виконавчого листа.

     Відповіcти
 20. Добрий день! Копію рішення суду маю, проте людина каже, що потрібний оригінал. Скажіть, будь ласка, чи можна забрати оригінал рішення суду?

  Відповіcти
  • Добрий день, Ігорю! Оригінал рішення суду перебуває у матеріалах справи. Можна отримати лише належним чином засвідчену судом копію. Швидше за все, це й малося на увазі. Якщо ви є учасником справи, жодних перешкод для цього немає.

   Відповіcти
 21. Добрый день! КАС Украины не обязывает суд знакомить стороны со вступившим в законную силу судебным решением. Установлено, что такие данные самостоятельно берутся стороной из судебного реестра или выдаются судом по заявлению стороны. Но в этот период реестр не работает. Итак, ответчик, орган ПФУ, не подаёт такого заявления, при этом не выполняет решения со ссылкой на неполучение из суда копии судебного решения с отметкой о вступлении в силу. Суд остаётся в стороне (заявление не подано). Или ответчик пусть подаёт заявление, или суд неделями не изготовляет/не отправляет копию, или ответчик ​​специально не забирает из суда. Заколдованный круг. Где же выход? С уважением!

  Відповіcти
  • Вітаю, Олександре! Кодекс не містить обов’язку учасника справи отримувати рішення в суді, але ніхто не знімав із суду обов’язок за відповідних умов надсилати копію рішення учасникам справи на офіційну електронну адресу або рекомендованим листом із повідомленням про вручення (ч. 3, 5 ст. 251 КАС України). Якщо працівники суду від цього ухиляються, систематично подавайте відповідні письмові заяви, доки вони цього не зроблять. Як варіант, також можна звернутися зі скаргою на поведінку працівників канцелярії до територіального органу ДСА. Якщо терміни оскарження рішення вже спливли, просто подавайте до суду заяву про видачу вам виконавчого документа та пред’явіть його до примусового виконання. Можна також повторно отримати копію рішення суду та самостійно надіслати відповідачеві цінним листом з описом вкладеного. Якщо потім відповідач подасть до суду заяву про поновлення пропущених строків на оскарження, зможете використати ці документи як підставу для відмови у задоволенні його заяви. Моє бачення таке.

   Відповіcти
  • Також звертаю увагу, що з 20.06.2022 р. загальний доступ до Єдиного державного реєстру судових рішень було відновлено.

   Відповіcти
 22. Добрий вечір! Підкажіть, будь ласка, у списку документів, що додаються до заяви, що ще потрібно вказувати, крім квитанції про сплату судового збору? Це буде повторне одержання рішення суду. Чи слід зазначати причину повторного отримання рішення? Документ було втрачено. Дякую!

  Відповіcти
 23. Добрий день. Заочне рішення про розлучення суд прийняв 9.02.2022, але вже 14.07.2022, а рішення не набуло законної сили. У зв’язку з небезпекою у місті суд закрито і не може поставити позначку у реєстрі. Як мені бути? Чи може інший суд надати рішення з відміткою про набрання законної сили? Щиро дякую за відповідь.

  Відповіcти
  • Добрий день, Валеріє! Рішення судів набирають чинності у звичайному порядку. Воєнний стан може бути лише передумовою відновлення термінів на апеляційне чи касаційне оскарження. «Відмітка у реєстрі» також не впливає на фактичне набрання чи не набрання законної сили судовим рішенням. Якщо у період воєнного стану суд більше не може здійснювати правосуддя, Верховний Суд приймає розпорядження про зміну територіальної підсудності. Список таких судів можна дізнатись на офіційному сайті «Судова влада України», у розділі Громадянам → Розпорядження про визначення територіальної підсудності справ.

   Відповіcти
 24. Добрый день. Подскажите, как получить решение суда о разводе с мокрой печатью, если суд работает дистанционно из-за военного положения?

  Відповіcти
  • У будь-якому разі, перший екземпляр рішення суд має видати кожній зі сторін. Якщо цього не сталося, можете надіслати до суду заяву про те, щоб копію рішення з мокрою печаткою надіслали на вашу поштову адресу.

   Відповіcти
 25. Доброго дня! Я зараз перебуваю за кордоном. Рішення суду про моє розлучення з колишнім чоловіком, датоване ще 2011 роком, залишилося вдома. Мені зараз потрібна копія, хоч би електронна. Скажіть, чи є механізм, як би я могла його отримати?

  Відповіcти
  • Ірино, добрий день! Подайте заяву про повторну видачу копії рішення на електронну адресу суду. До заяви додайте копію квитанції про сплату судового збору. У заяві попросіть надіслати відскановану копію документа на ваш e-mail, а письмовий екземпляр, наприклад, на адресу ваших родичів. Після отримання письмового примірника вони зможуть переслати його вам за кордон. Після подання заяви також доцільно зателефонувати до канцелярії суду – щоб прискорити розв’язання цього питання. Якщо самостійно нічого вдіяти не вдасться, доцільно звернутися до адвоката.

   Відповіcти
 26. Пане Павле, добрий час доби! Подав до адміністративного суду першої інстанції заяву про надання (вперше) копії рішення суду, яке набрало законної сили та виконавчого документа. Чи десь встановлено конкретний термін, у який має бути надана копія такого рішення та виконавчого листа. Секретар судового засідання телефоном повідомляє, що вона дуже завантажена і не інформує про дату, коли я ці документи можу отримати. Знаходжусь в іншому місті. З дати отримання судом моєї заяви пройшло майже три тижні. Чи є варіанти, як її дотиснути? Умовляння не працюють і не допомагають.

  Відповіcти
  • Доброго дня, Олександре! Терміни вручення судового рішення визначені у ст. 251 КАС України. Також можете ознайомитись з Інструкцією з діловодства у місцевих та апеляційних судах України, затвердженою наказом ДСА України від 20.08.2019 № 814. Зверніть увагу на розділ XVI «Контроль за виконанням документів. Строки виконання документів» та розділ XIX «Звернення судових рішень до примусового виконання». Якщо в суді відсутнє належне фінансове забезпечення на надсилання поштової кореспонденції, можете попросити надіслати вам документи Новою поштою з оплатою за рахунок одержувача. Якщо нічого з викладеного не допоможе, спробуйте звернутися до відповідного територіального управління Державної судової адміністрації.

   Відповіcти
 27. Підкажіть, якщо справа розглядалася рік тому і дійшла до Верховного Суду України і я точно знаю, що потім вона повертається до суду першої інстанції, але у клієнта загубилося дане рішення, заява про повторне отримання постанови касаційного суду подається до суду першої чи касаційної інстанції?

  Відповіcти
  • Наразі справи в касаційному порядку розглядає Верховний Суд (без слова України). У вашому випадку заява про повторну видачу копії постанови Верховного Суду подається до суду першої інстанції.

   Відповіcти
 28. Европейский суд по правам человека указывает на то, что поля в подаваемых документах должны быть 3 см. Кроме того в практике ЕСПЧ, существует нумерация абзацев. Могу ли я официально заверить в суде такую копию решения (с зеркальными полями в 3 см., и пронумерованными абзацами)?

  Відповіcти
  • Доброго дня, Олександре! Правила оформлення рішень національних судів стосується внутрішнього законодавства. Ніхто, в судах окремо оформлювати рішення на замовлення учасників справи не буде. Уважно перевірте, яких саме документів стосуються вказані вами вище вимоги.

   Відповіcти
 29. Доброго дня. Скажіть, будь ласка, чи можна якось вирішити проблему якщо суд припинив вислання кореспонденції? Не маю можливості приїхати, щоб забрати рішення суду особисто, а в електронному вигляді воно без підписів і печаток. Як можна онлайн сплатити поштову послугу, щоб отримати рішення з печатками поштою? Дякую

  Відповіcти
  • Доброго дня, Сніжано! Простіше буде домовитися з працівниками канцелярії, щоб копію судового рішення вони вислали Новою поштою, а оплату поштових послуг здійснили ви під час отримання відправлення. В подібних ситуаціях вчиняю саме так.

   Відповіcти
 30. Доброго дня! Якщо я не отримала судове рішення поштою, але на сайті судової влади воно відображається вже місяць, при написанні заяви про видачу копії вперше потрібно сплачувати судовий збір? І які до неї потрібні додатки, якщо я виступаю за довіреністю?

  Відповіcти
  • Доброго дня, Маріє! Судовий збір у такому разі оплачувати не потрібно, але в заяві бажано зазначити, що учасник справи отримує копію рішення суду вперше. Якщо копія вашої довіреності до матеріалів справи раніше не надавалася, копію також потрібно засвідчити та долучити до заяви.

   Відповіcти
 31. Дякую за статтю, зрозуміло та корисно.
  Підкажіть будь-ласка по термінах отримання — якщо приїхати до суду в робочий час, в той же день можна отримати?

  Відповіcти
  • Доброго дня! Як правило, копію судового рішення надають через декілька днів. Але людського фактору ніхто не відміняв. Спробуйте домовились, щоб видали документи швидше.

   Відповіcти
  • У заяві до суду вказуєте що вам потрібно саме дві копії постанови, оплачуєте за них судовий збір, докази оплати надаєте в суд разом із заявою, очікуєте видачу документів.

   Відповіcти
 32. Отправлял заявление на получение копии судебного решения по разводу, первого не получил, т.к. не живу по прописке. Отправлял сначала фотографию заявления на email, позже через электронный суд с цифровой подписью. Письма от суда не получал. Как вообще понять, сколько ждать этого решения? В течение какого срока оно отправляется? Телефоны не отвечают, лично посетить суд не могу.

  Відповіcти
  • Віталій, добрий день! Рішення суду повинно видаватися або надсилатися сторонам відразу після його проголошення або виготовлення повного тексту. Як правило, це займає не більше двох тижнів. Подача окремої заяви обов’язковою не є. Винятком є тільки ситуації щодо повторного отримання судового рішення. В такому випадку має бути і окрема заява і докази сплати судового збору. Швидше за все, рішення або було спрямоване за місцем вашої реєстрації (по якій ви фактично не проживаєте) або суд не відправив письмовий примірник через відсутність фінансування. Дана проблема останні півроку досить поширена. Спробуйте направити свою заяву рекомендованим листом або звернутися з цього приводу в Державну судову адміністрацію України.

   Відповіcти
 33. Я отримала рішення суду про розлучення 5 років тому. Подала його для апостилювання, але мені відмовили мотивуючи тим, що підпис судді не співпадає з реєстром. В мене питання, чи є гарантія того, що мені знову не пришлють «таке» неякісне рішення? Де гарантія, гроші платити за «сміття» знову не хочеться.

  Відповіcти
  • Доброго дня, Юліє! У новій заяві вкажіть цілі для яких просите копію, зазначте причину по якій вам було відмовлено попереднього разу. Копію попросіть зробити саме з рішення, яке знаходиться в матеріалах справи. На ньому має міститися оригінальний підпис і дані судді, що його винесла.

   Відповіcти
   • Дякую. І ще маленьке запитання. Чи можу я це зробити находячись в іншій країні і чи можна рішення відправити, наприклад, на адресу моєї прописки у мами в Україні? Просто зараз важко приїхати, пандемія в світі.

    Відповіcти
    • Проблем виникнути не повинно. Заяву можете подати через електронну адресу суду. Оплатити судовий збір за повторну видачу копії рішення також можна онлайн. Головне ніде не зазначайте, що ви знаходитесь зараз за кордоном.

     Відповіcти
 34. Доброго вечора. Стаття дуже зрозуміла і корисна. Скажіть будь ласка як можна отримати копію рішення про розірвання шлюбу, якщо я закордоном і не можу приїхати.

  Відповіcти
  • Доброго дня, Олено! Спробуйте зробити наступним чином. Заяву роздрукуйте та підпишіть. Потім відскануйте і направте разом з квитанцією про оплату судового збору (якщо рішення видається вам повторно) на електронну адресу суду. Судовий збір можна сплатити онлайн. Якщо ви були учасником процесу, проблем виникнути не повинно. У заяві обов’язково вкажіть адресу, на яку потрібно вислати документи.

   Відповіcти
 35. Спасибо большое за понятный и доступный пример заполнения процессуального документа! Лучше не нашел!

  Відповіcти
 36. Вітаю, дякую за зразок заяви, буде у нагоді. Підкажіть, чи можливо мені отримати копію судового рішення за паспортом мого чоловіка, якщо він не може з’явитися особисто до суду за станом здоров’я?

  Відповіcти

Залишити коментар