Клопотання про перенесення розгляду справи

Однією з повсякденних ситуацій для адвокатів та їхніх клієнтів є необхідність відкладення розгляду справи на іншу дату та час. Щоб вам допомогти, я підготував зразок клопотання про перенесення розгляду справи.

Примірник складено у відповідності до останніх вимог процесуального законодавства, в тому числі нового ЦПК, ГПК, КАСУ та КУпАП. Все, що вам потрібно – це заповнити реквізити своєї справи та долучити докази, на які ви робите посилання.

Заява про перенесення судового засідання може подаватися до суду безпосередньо або шляхом надсилання рекомендованого чи цінного листа. З початком роботи Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи документи також можна подати через «Електронний суд».

Поважні причини перенесення судового засідання можуть бути такими:

  • через хворобу;
  • через відпустку;
  • через відрядження;
  • через ознайомлення з матеріалами справи;
  • через залучення або вступ третьої особи;
  • через зміну підстав або предмета позову, зміну розміру позовних вимог;
  • через заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача.

Даний перелік вичерпним не є і може змінюватися залежно від обставин вашої справи. Наприклад, вам не було надіслано копії позовної заяви з додатками або під час судового засідання до матеріалів справи були долучені нові документи, з якими раніше ознайомитися можливості не було.

Якщо до заяви про відкладення розгляду справи додаються копії документів, їх варто засвідчити. Про те, як це правильно зробити, читайте в матеріалі: «Порядок завірення копій документів для суду».

На запитання про те, скільки разів можна переносити судове засідання, можу відповісти так: усе залежить від поведінки учасників процесу та конкретних обставин судової справи. При цьому зловживати своїм правом на подання таких клопотань однозначно не варто.

Важливо зазначити й про те, що у разі повторної неявки належним чином повідомленого позивача без поважних причин або неповідомлення причин неявки позовна заява може бути залишена судом без розгляду. Що стосується належним чином повідомленого відповідача, то у разі його повторної неявки суд має право винести заочне рішення.

Завантажити зразок клопотання про перенесення розгляду справи можна за одним із цих посилань:

Свої відгуки або запитання щодо даної теми ви можете залишати через форму коментарів, розміщену нижче.

Читайте також: Заява про видачу копії судового рішення.


Відправити
Надіслати
Переслати

106 коментарів до “Клопотання про перенесення розгляду справи”

  1. Добрий день! Скільки разів може переноситися суд по аліментах? Перший раз не з’явилася суддя, другий раз колишній чоловік написав про поважну причину. Закон має бути на стороні дитини. Скільки разів може переносити засідання суддя і скільки колишній чоловік? Дякую!

    Відповіcти
    • Добрий день, Тетяно! Не існує конкретного поняття щодо кількості разів, коли може переноситися розгляд справи. Є загальні строки розгляду, а в їхніх межах може бути багато засідань. Все залежить від конкретної ситуації та поведінки сторін. Потрібно набратися терпіння і дати судді можливість розглянути вашу справу. Важливо розуміти, що рішення суду про стягнення аліментів буде не з моменту його прийняття, а з моменту подачі позовної заяви. Крім того, за один місяць може бути дозволене негайне виконання судового рішення, незалежно від його подальшого апеляційного оскарження.

      Відповіcти
  2. Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, якого зразка потрібна довідка від лікаря для того, щоб перенести адмінсуд, чи потрібно її завіряти у головного лікаря, чи достатньо того, що він знаходиться на лікуванні у відділенні.

    Відповіcти
    • У більшості випадків достатньо надати копію звичайної довідки з підписом та печаткою лікаря або медичного закладу.

      Відповіcти
  3. Добрий день. Питання: Чи має право адвокат (безоплатний) перенести дату засідання суду самовільно, без згоди клієнта? Дякую.

    Відповіcти
    • Добрий день! Остаточне рішення з даного питання приймає суд. Адвокат може подати відповідне клопотання, якщо для цього існують підстави.

      Відповіcти
  4. Доброго ранку. Чи є можливість перенесення судового засідання втретє? Дізналася через додаток Дія, що банк, який був визнаний неплатоспроможним у 2013 р. подав мене на суд. Перше засідання мало відбутися 20 жовтня 2023 р., перенесли на 22 січня 2024, а далі на 18 квітня 2024 р. За Законом ще раз такої можливості немає? Дякую.

    Відповіcти
    • Добрий день, Катерино! Можливо і є, але потрібно дивитися ухвали суду. Як варіант, можете укласти з адвокатом договір, а адвокат вже направить до суду клопотання про необхідність ознайомлення з матеріалами справи та відкладення розгляду. Також, майте на увазі, що всі докази мають бути подані сторонами до закінчення підготовчого засідання та початку розгляду справи по суті.

      Відповіcти
  5. Добрий вечір! Хотіла б запитати, чи я, будучи відповідачем у суді, маю право не писати свої свідчення безпосередньо під протоколом, а зазначити, що дам їх пізніше, у суді. Також планую додати довідки з лікарні, які підтвердять мої слова і слугуватимуть виправданням. Чи буде ця інформація врахована і відображена в рішенні суду?

    Відповіcти
    • Добрий день, Аліно! Все залежить від конкретного виду судочинства, адже правила подачі доказів можуть варіюватися. Також, існують певні терміни для подання доказів. За наданою вами інформацією складно дати більш точну відповідь.

      Відповіcти
  6. Добрий день. Я перебуваю за кордоном з квітня 2022 року, оскільки я – з Маріуполя, міста, яке наразі тимчасово окуповане. Нещодавно через додаток «Дія» я дізналася, що Монобанк подав до суду міста Дніпро позов про стягнення з мене боргу. Проте як мені ознайомитися з матеріалами цієї справи? Очевидно, що я не отримувала ніякої копії позовної заяви.

    Відповіcти
    • Добрий день, Олено! У вас є два варіанти. Перший: якщо у вас є цифровий підпис, ви володієте навичками його використання та зареєстровані у системі «Електронний суд», то вам слід надіслати на офіційну електронну адресу суду заяву про надання доступу до електронної справи й про переведення усіх документів у електронний формат, якщо це ще не було зроблено. Після надання доступу ви матимете можливість ознайомитися з документами, поданими банком. Другий варіант: вибрати адвоката в Україні та укласти з ним договір дистанційно. На підставі укладеного з вами договору адвокат зможе отримати доступ до електронної справи, передати вам документи та у разі необхідності подати заперечення на позов.

      Відповіcти
  7. Добрий день! У мене був кредит у Монобанку, який я частково погасила, але залишилося кілька тисяч боргу. Нещодавно я дізналася через додаток «Дія», що Монобанк подав на мене до суду. Проблема в тому, що я вже два з половиною роки проживаю за кордоном і не планую повертатися. Чи можу я найняти юриста, щоб він представляв мої інтереси на відстані, або ж існує можливість домовитися з банком про відкликання позову, оскільки зараз я маю можливість погасити борг? Дякую за відповідь.

    Відповіcти
    • Бажаю доброго дня! Так, ви можете укласти договір з адвокатом дистанційно. Це дозволить вам представляти свої інтереси в Україні без необхідності особистої присутності. Також можна провести переговори з банком щодо можливості відкликання позову, особливо якщо ви готові погасити борг.

      Відповіcти
  8. Доброго дня! Чи існує встановлений ліміт на кількість перенесень судового засідання у нашому внутрішньому сімейному усиновленні, де чоловік встановлює дитину своєї дружини? Справа вже була перенесена чотири рази, і причини для цього вказуються, такі як хвороба одного з присяжних, смерть родича іншого присяжного та інші. Ми не розуміємо, чому цей процес відкладається. Наші документи в порядку, дитина виражає свою згоду, колишній чоловік вже надав нотаріальний дозвіл на встановлення.

    Відповіcти
    • Добрий день, Любове! У нашому законодавстві існує поняття, яке називається «строки розгляду справи». Ці строки залежать від типу судового процесу (цивільного, адміністративного, кримінального тощо), конкретної процедури та поведінки учасників судового процесу. Незалежно від цього, у будь-якому випадку ви можете подати заяву до суду щодо дотримання розумних строків розгляду вашої справи.

      Відповіcти
  9. Доброго вечора! Мого чоловіка викликали до суду у м. Одеса (ми живемо в м. Харків) для розгляду питання про подовження сплати аліментів. Однак сьогодні він потрапив до лікарні. Як можна подати заяву, вказавши причини його відсутності? Дякую.

    Відповіcти
    • Мої вітання! Найпростіший спосіб – подати до суду заяву про відкладення розгляду справи на офіційну електронну адресу суду. Додайте копію підтверджуючого документа з лікарні та підпишіть документи кваліфікованим цифровим підписом. У заяві також можете вказати, що відповідач бажає залучити адвоката чи висловити свої заперечення на позов.

      Відповіcти
  10. Доброго дня. Чи можна подати прохання до суду про прискорений розгляд справи? Суд відкладений на місяць, чи є можливість просити, щоб суд відбувся швидше?

    Відповіcти
    • Добрий день, Миколо! Можливо, але вірогідність того, що суд задовольнить таке клопотання, дуже мізерна. Краще просто дочекатися засідання суду. Однак, якщо загальний строк розгляду справи значно перевищує встановлені норми, то можна подати заяву про порушення судом розумних строків розгляду вашої справи. Такий підхід буде більш правильним.

      Відповіcти
  11. Було подано клопотання щодо залучення додаткових документів. Чи можна перенести судове засідання?

    Відповіcти
    • Добрий день, Наталіє! Якщо клопотання про залучення додаткових документів по справі було подане протилежною стороною і часу на ознайомлення з цими документами у вас було недостатньо, то це може бути підставою для подачі клопотання про перенесення розгляду справи.

      Відповіcти
  12. Добрий день, як подавати заяву на перенесення дати судового засідання знаходячись за кордоном. Змоги приїхати не маю, як фінансової, так і не хотіла би їхати під час воєнного стану. Дякую.

    Відповіcти
    • Заяву можна надіслати поштою, якщо дозволяє час. Також звертаю увагу на те, що військовий стан не є підставою для зупинення розгляду судових справ. Через деякий час суд ухвалить рішення по суті спору.

      Відповіcти
  13. Добрий вечір! Така ситуація, суддя суду 1 інстанції не прийняв заяву відповідача без електронного підпису, хоча було додано копію закордонного паспорта, з відмітками про перетин кордону, людина перебуває закордоном і не мала змоги зробити електронний підпис, і виніс рішення не надавши права відповідачу захистити себе. Людина не була у курсі того, що є провадження і дізналася з сайту судових рішень. Підкажіть, будь ласка, що робити в такому випадку відповідачеві, чи можливо якось скасувати це рішення судді. Заяву на голову суду написали, але відповіді не має і відразу рішення. Дякую заздалегідь!

    Відповіcти
    • Добрий день, Наталю! Якщо суд виніс заочне рішення можете подати заяву до суду першої інстанції про перегляд такого рішення. Якщо ж рішення не заочне подати на нього апеляційну скаргу.

      Відповіcти
  14. Добрий день! Якщо розгляд справи перенесли з 27.04 на 09.05 у зв’язку з моїм клопотанням. 09.05 спливає термін давності. Чи враховується період із 27.04 до 09.05 до терміну давності? Чи цей період до уваги не береться?

    Відповіcти
    • Добрий день, Валентино! За загальним правилом, відкладення або перенесення розгляду справи на іншу дату та час на перебіг строків давності не впливає. Однак, якщо останній день такого строку припадає на 09.05, включно, то рішення може бути прийняте по суті, і це порушенням вважатися не буде.

      Відповіcти
  15. Добрий день! Якщо відбувся суд та є рішення не за місцем реєстрації. Чи можна через рік поновити розгляд справи? Через те, що суд не отримав інформацію про мою адресу і засідання відбулося без мого відома.

    Відповіcти
  16. Добрий вечір. Судову повістку отримала 30.02.2023. Не встигла написати відгук на позовну заяву. Подаю клопотання про відкладення розгляду справи, бо ще не минуло ще 15 днів, але доказів того, коли саме я отримала листа, у мене немає. Є лише роздруківка з офіційного сайту Укрпошти. Чи візьме суд до уваги моє клопотання?

    Відповіcти
    • Добрий день, Тетяно! На мою думку, проблем бути не повинно. Як варіант, підготуйте свої заперечення також у вигляді письмових пояснень із посиланням на загальні положення статті 43 ЦПК України.

      Відповіcти
  17. Доброго ранку. Підкажіть, будь ласка, у мене засідання у справі, а я хворію, можу я перенести вдруге поспіль засідання, а коли отримаю довідки, принести оригінали до суду, чим підтвердиться моя хвороба.

    Відповіcти
    • Добрий день, Антоне! Так, можете спробувати. Якщо буде можливість разом із клопотанням про відкладення розгляду, також надайте до суду документ, що ви дійсно проходите лікування або звернулися за медичною допомогою. У такому разі ймовірність задоволення судом вашого клопотання буде вищою.

      Відповіcти
  18. Добрий день. Особа подала позов до суду. Справа у провадженні перебувала 7 місяців. Через хворобу постійно переносилася. Потім до суду надійшла довідка, що позивач душевно хворий і зараз недієздатний. Суд ухвалив заочне рішення. Чи правильно і законно він вчинив?

    Відповіcти
    • Добрий день, Аліно! Відповіді на такі питання надаються лише у рамках платної консультації.

      Відповіcти
  19. Доброго дня. Суд призначено на 17.02, але в мене запланована поїздка до Закарпаття. Чи є квиток на потяг відповідним документом для перенесення судового засідання у справі за ст. 175-1 КУпАП?

    Відповіcти
    • Добрий день, Денисе! Станом на сьогодні 17.02 вже пройшло. Якщо квиток був придбаний до призначення дати судового засідання, терміни розгляду вашої справи ще не закінчуються, а причини запланованої поїздки є суттєвими і ви заздалегідь повідомили про це суд, надавши відповідні докази, то, швидше за все, ваше клопотання задовольнять.

      Відповіcти
      • Якщо засідання призначено на 6 березня о 10 ранку, а суддя перебуває у відпустці, чи повинен суд повідомляти про перенесення засідання? Спасибі за відповідь.

        Відповіcти
        • Добрий день, Мар’яно! Прямого обов’язку немає, але якщо помічник чи секретар відповідальні інформують про такі обставини учасників процесу телефоном заздалегідь. Про дату наступного засідання повідомити повинні обов’язково.

          Відповіcти
      • Добрий день! Чи має право суддя перенести розгляд справи у кримінальному провадженні у зв’язку з реорганізацією прокуратури? Якщо підозрюваний перебуває під вартою вже 11 місяць і суди затягуються через неявку свідків.

        Відповіcти
  20. Добрий вечір! Суд призначено на 9 березня, у мене запланована поїздка за кордон, чи можна відкласти засідання на кілька місяців (я позивач). І коли краще подати клопотання, зараз чи ближче до судового засідання? Дякую.

    Відповіcти
    • Добрий день, Ольго! Думаю, що суд має задовольнити ваше прохання. У заяві відзначте, що хочете брати участь у судовому розгляді особисто, а також додайте копії документів, що підтверджують, коли саме ви плануєте виїхати за кордон і повернутися до України. Подати таке клопотання краще заздалегідь.

      Відповіcти
  21. Доброго дня. У мене таке запитання. Я є потерпілою у справі щодо вчинення крадіжки за ч. 4 ст. 185 КК України. Має бути друге засідання, до якого підозрюваний повинен повернути вкрадене або суму викраденого на вимогу суду. Він проситься повернути під розписку протягом 3 місяців викрадене або суму викраденого. Чи можна просити суд не закривати провадження та перенести судове засідання на 3 місяці доти, доки обвинувачений все не компенсує?

    Відповіcти
    • Добрий день, Ларисо! Так, можете спробувати подати таке клопотання, але майте на увазі, що остаточне рішення буде за суддею. На оформлення розписки не погоджуйтесь, тому що потім навряд чи компенсують вам щось взагалі.

      Відповіcти
  22. Доброго вечора, я мобілізований, беру участь безпосередньо у бойових діях. Колишня дружина звернулася до суду про збільшення розміру аліментів. Я проти щоб справа розглядалася за моєї відсутності, є чимало нюансів. Звернувся до адвоката дистанційного, за його словами він подав клопотання до суду про припинення розгляду справи до мого повернення, але суд відбувся у призначений час і зараз перенесений на два тижні (при неявці відповідача). Адвокат не сумлінний, чи відмовив суд? Самого клопотання не бачив. Спасибі.

    Відповіcти
    • Шановний Ігорю! З такими висновками я не поспішав би. Спочатку попросіть адвоката надати вам копію самого клопотання про зупинення розгляду та підтверджуючі документи про точну дату вручення суду. Зверніть увагу, що до такого клопотання обов’язково мають бути надані належним чином засвідчені докази вашого перебування у складі Збройних Сил України чи інших військових формувань.

      Відповіcти
  23. Добрий день. Підкажіть, будь ласка, розгляд справи за статтею 130 КУпАП призначено на 27.01.2023, а сьогодні мені вручили повістку до військкомату на 27.01 та 28.01 по мобілізації. Чи можу я написати клопотання про перенесення розгляду справи і як краще це зробити особисто чи якось інакше, але щоб без мене справу не розглядали. Спасибі.

    Відповіcти
    • Добрий день, Сергію! Так, клопотання про відкладення розгляду справи можете подати. Зробити це можна письмово через канцелярію або через офіційну електронну адресу суду. Якщо клопотання подається в електронному вигляді, його бажано засвідчити цифровим підписом. До клопотання обов’язково надайте копії вручених вам повісток. У такому разі засідання на 27.01.2023 суд має перенести. Якщо вас мобілізують, спробуйте також подати до суду клопотання про зупинення розгляду справи. Додайте копію наказу чи іншого документа, з якого вбачатиметься факт вашої безпосередньої мобілізації, оскільки повістка сама по собі таким документом не є. Якщо суд не призупинить розгляд справи на період вашої мобілізації, то для захисту інтересів залучіть адвоката. Договір із захисником можете підписати заздалегідь.

      Відповіcти
  24. Добрий день! Справа по ДТП, винна сторона двічі не з’явилася на судове засідання. Втретє подала клопотання про відкладення за станом здоров’я. У судді якщо не відпустка, то курси та, відповідно, нова дата ще не призначена. 25 січня 2023 року буде три місяці з моменту ДТП. Термін давності для притягнення до адміністративної відповідальності становить три місяці з моменту його вчинення. Що робити у цьому випадку? Спасибі.

    Відповіcти
    • Добрий день, Галино! На мою думку, вам доцільно підготувати та подати заяву про дотримання судом розумних строків розгляду справи. У цій заяві можна зробити посилання на позицію Верховного Суду від 04.03.2022 про те, що навіть за умов воєнного стану конституційне право людини на судовий захист не може бути обмежене.

      Відповіcти
  25. Допоможіть, будь ласка. Моєму чоловікові судові засідання переносять рік. Йому потрібно вже отримати рішення. Де я можу знайти примірник заяви про наполягання на судовому засіданні. Розумію, що інші сторони процесу зацікавлені у затягуванні часу, а ми, навпаки, потребуємо винесення рішення.

    Відповіcти
    • Добрий день, Олександро! У вашому випадку можна подати заяву про дотримання судом розумних строків розгляду справи. Бажано з посиланням на практику Європейського суду з прав людини. Але на сторінках мого сайту такої заяви зараз, на жаль, немає. Можливо, опублікую трохи згодом.

      Відповіcти
  26. Доброї ночі, порадьте, будь ласка, як подати клопотання про перенесення суду, якщо я перебуваю за кордоном, а батько сина хоче відібрати дитину в мене (синові 9 років) і повернути її в Україну.

    Відповіcти
    • Добрий день, Іванно! Якщо у вас є цифровий підпис, клопотання про відкладення розгляду справи можна подати на офіційну електронну адресу суду. Підписати клопотання цифровим підписом можна через Дію (якщо у вас є паспорт нового зразка). Якщо ні, то дистанційно оформити цифровий підпис можна через Приват24.

      Відповіcти
  27. Добрий день! Підкажіть, будь ласка, судове засідання не відбулося, бо не було світла та була повітряна тривога. Розгляд справи перенесено з 01 листопада на березень наступного року. Чи можна його перенести на більш ранню дату?

    Відповіcти
    • Добрий день, Вікторіє! Насправді таке трапляється досить рідко, але спробувати, звісно, можна.

      Відповіcти
  28. Добрий вечір! Яке клопотання потрібно подати для перенесення суду з розлучення через неможливість моєї присутності на засіданні через те, що ми виїхали з міста в результаті війни. Ми знаходимося за 600 кілометрів від дому.

    Відповіcти
    • Хочу уточнити, у нас дитина до 7 років і я хочу бути присутньою на засіданні суду.

      Відповіcти
      • Якщо ви далеко і хочете взяти участь у судовому розгляді, можете особисто подати заяву про вашу участь у режимі відеоконференції, через найближчий суд. Також враховуйте, що іншого варіанту, аніж розлучити вас, суд немає. Максимум, що може зробити суд, це надати строк на примирення.

        Відповіcти
        • Якщо подавати заяву про відеоконференцію чи потрібно подавати до суду докази направлення такої заяви іншому учаснику справи? Чи можна направити до суду лише саму заяву, без надання доказів направлення копії іншому учаснику справи?

          Відповіcти
          • Якщо ви не хочете, щоб з формальних причин суд відмовив у розгляді вашої заяви краще надати докази направлення копії документів іншим учасникам справи.

    • Добрий день, Валентино! Найпростіший спосіб подати звичайне клопотання про відкладення судового розгляду та направити його на електронну адресу суду. Клопотання бажано засвідчити цифровим підписом. Дистанційно оформити його можна через Приват24 або через Дію.

      Відповіcти
  29. Добрий день, якщо мені призначили суд за дрібне хуліганство на 24 лютого і він не відбувся через війну. Мене випустять за кордон?

    Відповіcти
    • Для почату потрібно дізнатися стан вашої справи, а також наявність відносно вас будь-яких обмежень. Перевірити стан судової справи можна з відкритих джерел, а відносно обмежень в’їзду або виїзду можна зробити письмовий запит.

      Відповіcти
  30. Добрий вечір! Як правильно і яким із ваших зразків можна скористатися, якщо мені потрібно подати клопотання про перенесення суду на час мобілізації у зв’язку із призовом мене до служби у ЗСУ?

    Відповіcти
    • Добрий день, Тетяно! Потрібно подати заяву не «про відкладення розгляду справи», а «про зупинення провадження у справі».

      Відповіcти
      • Доброї ночі Павло. Прошу підкажіть. Інвалід II групи, звільнений із ТРО після деокупації Києва за віком. Зараз мешкаю і перебуваю під захистом Польщі. Мені клопотання подавати про відкладення чи припинення у адміністративній справі. Дякую.

        Відповіcти
        • Добрий день, Сергію! Ви можете спробувати подати клопотання про відкладення розгляду своєї справи, але маєте враховувати, що правосуддя має здійснюватися навіть під час воєнного стану, про що було відповідне роз’яснення Верховного Суду. Найоптимальніший варіант – найняти юриста. Зробити це можна навіть дистанційно.

          Відповіcти
  31. Доброго дня! Скажіть, будь ласка, судове засідання переноситься вже двічі через те, що суддя вдруге перебуває на лікарняному! Скільки ще раз може переноситися це засідання і чи можлива заміна судді?

    Відповіcти
    • Добрий день! Строки розгляду справи, встановлюються процесуальним законодавством. Наведені вами обставини навряд чи зможуть стати підставою для відводу (самовідводу) судді на цьому етапі. Надалі – цілком можливо. Наразі, можна подати до суду письмову заяву про необхідність дотримання розумних строків розгляду справи. Цього має вистачити.

      Відповіcти
  32. Доброго дня! У зв’язку з війною я і дитина виїхали за кордон до Польщі. А бувший чоловік в цей час подав позов до суду про поділ квартири. Як мені відкласти справу? Що робити? Допоможіть!(((

    Відповіcти
    • Доброго дня, Наталіє! Спершу можете направити до суду клопотання про відкладення розгляду справи на іншу дату та час. У клопотанні вкажіть про те, що у зв’язку із запровадженням в Україні військового стану ви разом із дочкою змушені були виїхати за кордон. Бажано подати докази цього факту. Відскановану копію клопотання з додатками надіслати на електронну адресу суду. А за великим рахунком, доцільно звернутися до адвоката для юридичного супроводу вашої справи. Представник необов’язково має бути з вашого населеного пункту, оскільки ведення справи може відбуватися дистанційно, а участь у судових засіданнях у режимі відеоконференції. Звертаю також увагу на те, що незалежно від воєнного стану суди зобов’язані розглядати справи.

      Відповіcти
  33. Доброго дня, підкажіть, чи має суд перевіряти причини перенесення судового засідання відповідачем? Адже суд відкладають утретє, вперше відповідач не з’явився, вдруге направив заяву, що він не може прибути за сімейними обставинами, втретє, бо не ходили рейсові автобуси. Але зателефонувавши на автостанцію, я дізналася, що автобуси курсували. При огляді справи не побачила підтвердження причин, просто заяву відповідача.

    Відповіcти
    • Доброго дня, Марино! Можете подати до суду письмову заяву, в якій вказати, що три попередні засідання не відбулися з незалежних від вас причин, відповідач подаючи заяви про неможливість прибуття до суду жодного доказу на підтвердження існування відповідних обставин не надав, тому ви вважаєте, що відповідач свідомо затягує розгляд справи, у зв’язку з чим просіть суд забезпечити своєчасне вирішення справи та дотримання принципу “розумних строків”.

      Відповіcти
      • Добрий день! Подала позов до суду в кінці 2021, справу зареєстровано в суді в січні 2022 і судове засідання призначено на 25.05.2022. Через війну виїхали з дітьми за кордон, де і перебуваю на даний час. Двічі подавала клопотання про перенесення розгляду справи, останній раз зазначила про перенесення до кінця воєнних дій на території України, додала докази перебування за кордоном та отримання там тимчасового захисту. Зараз знову прийшла повістка на 08.11.2022. Чи маю я право втретє перенести розгляд справи? Якщо так, то чи повинна я ще раз подавати клопотання, чи достатньо другого клопотання, в якому я вже просила відкласти розгляд до кінця війни?

        Відповіcти
        • Введення на території України військового стану не може бути підставою для відмови у здійсненні судами правосуддя. Щодо цього вже були відповідні роз’яснення Верховного Суду. Тому існує ймовірність того, що суд може залишити ваш позов без розгляду. Щоб уникнути такого варіанту, ви можете подати до суду клопотання про розгляд справи без вашої участі (якщо всі необхідні докази вже зібрані, подані до суду і існує висока ймовірність отримання позитивного результату) або дистанційно укласти з українським адвокатом договір на представництво ваших інтересів суді (якщо ймовірність отримання такого результату не така висока, необхідно викликати і допитувати свідків, витребувати докази, проводити експертизи тощо).

          Відповіcти
  34. Вітаю! Справа про розірвання шлюбу, позивач (батько трьох дітей, двоє з яких неповнолітні). При подачі позову на розлучення він додатково написав заяву про розгляд справи за його відсутності. Чи можу я, як відповідач, заявити про свою незгоду про розгляд справи за відсутності позивача у разі, якщо була написана така заява? Якщо можливо, підкажіть, будь ласка, яким чином? Спасибі!

    Відповіcти
    • Доброго дня, Алло! Таке клопотання не матиме жодного практичного сенсу, оскільки участь у засіданні це право сторони. Як варіант, ви можете спробувати подати до суду заяву про надання строку на примирення. Якщо суд її задовольнить, рішення про розлучення буде прийнято пізніше, ніж очікує позивач.

      Відповіcти
  35. Доброго дня! Що можна зробити, якщо відповідач навмисно не отримує уточнення до позовної заяви. Сам позов отримав, а уточнення – ні. У судові засідання також не з’являється? Позовна заява про стягнення додаткових коштів на утримання дитини. Офіційно аліменти сплачує через виконавчу службу.

    Відповіcти
    • Вітаю, Дар’я! Головне, щоб ви надали до суду докази направлення відповідачу уточненої позовної заяви. Якщо відповідач не з’являтиметься, суддя, звичайно, якийсь раз засідання перенесе, але все одно потім ухвалить рішення по суті. Як варіант, можете подати через канцелярію заяву про те, що, на вашу думку, відповідач свідомо затягує розгляд справи, своїми правами відповідач зловживає, тому просите суд забезпечити своєчасне ухвалення рішення.

      Відповіcти
  36. Доброго дня. Апеляційний господарський суд не задовольнив надане належним чином клопотання позивача юридичної особи з проханням про відкладення розгляду справи через хворобу адвоката (копія медичної довідки та копія штатного розпису була також надана суду). Слід зазначити, що на даному (вже третьому) засіданні були надані додаткові пояснення від позивача. Але суд засідання провів та прийняв рішення по справі не на користь позивача. Таким чином засідання було проведено за участю адвоката відповідача, що є кандидатом юридичних наук та керівника позивача, який не є спеціалістом в галузі права та не має ні досвіду, ні освіти в галузі права. Чи може позивач вважати відхилення клопотання за порушення засад рівності всіх учасників судового процесу та змагальності сторін та перешкоджанню його права на захист.

    Відповіcти
    • Доброго дня, Олено! Виходячи з наданої вами інформації, не думаю, що це може бути розцінено як порушення принципу рівності та змагальності. Вам слід шукати також інші підстави для перегляду рішення у справі.

      Відповіcти
  37. Я позивач і мій адвокат уже вдруге переносить судове засідання, тому що в нього суд у другій справі, в іншому місті. Справа про ДТП. Чи це є нормальним і чи може суд анулювати мій позов?

    Відповіcти
    • Доброго дня, Олександре! За загальним правилом, у разі повторної неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення суду причин своєї неявки позов може бути залишено без розгляду, за винятком випадків, коли позивач подав заяву про розгляд справи за його відсутності, і така неявка вирішенню спору не перешкоджає. При цьому, залишення позову без розгляду може мати місце лише, якщо позивач, який належним чином повідомлений про час слухання справи, повторно не з’явився саме на судове, а не на підготовче судове засідання. Також є сенс звернути увагу на те, що після переходу судом до розгляду справи по суті можливість вимагати або подавати нові докази буде обмежена.

      Відповіcти
  38. Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як перенести розгляд справи, якщо судова повістка на пошті отримана 11.01.22, а суд призначений на 13.01.22. Відповідач перебуває у Києві, а судове засідання має відбуватися у Житомирському апеляційному суді та представник відповідача перебуває у відпустці? Мало часу лишилося, як правильно перенести судовий розгляд?

    Відповіcти
    • Доброго дня, Тамаро! Так і пишете у клопотанні, що часу на підготовку до участі у судовому засіданні призначеному на (дата) вам недостатньо, оскільки повістку отримали (дата). У разі потреби також можете вказати інші причини відкладення розгляду справи. Клопотання надішліть поштою, а відскановану копію з підписом і чеком про відправлення продублюйте на електронну адресу суду. В електронному листі обов’язково зверніть увагу одержувача на те, що письмовий екземпляр клопотання направлено до суду засобами поштового зв’язку. Суд прийматиме рішення з урахуванням стадії розгляду, конкретних обставин справи, сторони заявника та кількості попередніх засідань.

      Відповіcти
  39. Справа про призначення аліментів по утриманню батьків рухається вже близько року, було 2 засідання, але систематично адвокат відповідача маніпулює – то хворіє, то у відрядженні, то не прибули свідки. Позивач інвалід 2 групи, непрацездатна, на мінімальній пенсії, хворіє на ряд захворювань, потребує у заміні тазового штучного суставу, який коштує понад 5000$. Відповідачка донька позивачки 45 річна особа, що проживає в Нідерландах (позов на громадянку України) в неї подвійне громадянство. Має гарні статки, мала пів року назад відчуження майна на суму 40000$ в Україні, та не хоче в добровільній формі допомагати матері. Тобто йде штучне затягування судового процесу, людина позивач потребує негайного оперативного втручання. Як бути в даній ситуації?

    Відповіcти
    • Доброго дня, Денисе! Спробуйте подати заяву про дотримання судом розумних строків розгляду справи. У цьому документі зробіть посилання як на норми національного законодавства з цього приводу, так і на міжнародні. Зокрема, ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основних свобод та практику Європейського суду з прав людини.

      Відповіcти
  40. Чи можливий такий варіант перенесення розгляду справи: під час судового засідання в усній формі попросити суд відкласти провадження у зв’язку з моїм бажанням залучити адвоката?

    Відповіcти
    • Шановна Ольго! Такий варіант можливий. Але, на мій погляд, перед судовим засіданням краще подати письмове клопотання, в якому повідомити про те, що вами залучено адвоката, про необхідність його підготовки до участі та відкладення у зв’язку з цим розгляду справи на іншу дату та час. Питання вашої особистої присутності має вирішуватися з урахуванням того, на якій стадії знаходиться розгляд справи, а також того, скільки судових засідань вже було.

      Відповіcти
  41. Чи можна подати клопотання про перенесення судового засідання через емейл? (Тобто через електронну пошту).

    Відповіcти
    • Доброго дня, Олено! Якщо часу залишається мало, письмовий екземпляр краще надіслати рекомендованим листом, а відскановану копію клопотання з вашим підписом і поштовим чеком на електронну пошту. У супровідному листі на електронну адресу суду вкажіть, інформацію про дату наступного засідання, а також те, що письмовий варіант клопотання на адресу суду надіслано поштою. У такому випадку ймовірність прийняття вашого клопотання до уваги буде набагато більше.

      Відповіcти
  42. Доброго дня! Чи обов’язково клопотання подавати у письмовому вигляді, чи це можливо зробити в усній формі під час розгляду адмінсправи?

    Відповіcти
    • Доброго дня, Юрію! Як на мене, клопотання завжди краще подавати у письмовій формі. Також потрібно враховувати те, що у разі вашої особистої присутності в судовому засіданні суддя може відмовити у задоволенні такого клопотання і розглянути справу по суті.

      Відповіcти
      • Доброго дня! Дякую за пораду! У мене до Вас ще одне питання. Чи потрібне клопотання про перенесення засідання у разі виклику до суду працівника поліції для пояснень про неналежне складання протоколу та необ’єктивність у зборі матеріалів по адмінсправі, чи в цьому випадку діють якісь інші нормативні документи?

        Відповіcти
        • Вітаю! Якщо судом питання про виклик поліцейського вже прийнято, то окремого клопотання про відкладення судового розгляду не потрібно, оскільки суддя все одно змушений буде перенести судове засідання. Якщо таке питання судом ще не вирішувалося, то у своєму клопотанні до суду ви можете одразу об’єднати дві вимоги: 1) викликати поліцейського для надання пояснень; 2) відкласти розгляд на іншу дату та час.

          Відповіcти
    • Доброго дня! Викладати на сайті такий зразок клопотання не планував. Вам простіше буде взяти за основу будь-який з існуючих шаблонів і переробити під своє, конкретне завдання.

      Відповіcти
  43. Через хворобу, мені потрібно було скласти клопотання про перенесення розгляду справи по виплаті аліментів. Переглянула вашу статтю, знайшла екземпляри та приклади. Дякую.

    Відповіcти
  44. Заяву про перенесення я у своєму житті використовував двічі, коли в квітні вже минулого року не зміг приїхати за місцем реєстрації (причина-карантин). Судове засідання переносили без всяких запитань.

    Відповіcти

Залишити коментар