Дев’ять способів пошуку в Єдиному реєстрі судових рішень (ЄДРСР)

Єдиний державний реєстр судових рішень (скорочена назва – ЄДРСР) дозволяє не лише відстежувати документи у певній справі, а й здійснювати пошук судової практики. Офіційний сайт ЄДРСР знаходиться за вебадресою reyestr.court.gov.ua і на момент написання цієї статті вже налічує понад вісімдесят чотири мільйони рішень, що робить його найбільшою подібною базою в Україні.

Обсяг документів у ній постійно збільшується, оскільки кожен суддя зобов’язаний публікувати в реєстрі не лише рішення по суті справи, а й усі супровідні процесуальні документи (ухвали про відкриття проваджень, про поновлення учасникам строків на звернення до суду, про перенесення засідань тощо).

Щоб знайти потрібну практику судів, ви можете скористатися або стандартним пошуком, або спеціальними знаками і логічними операторами.

Надсилаючи запит через загальне контекстне меню, ви отримаєте список документів з урахуванням усіх словоформ. Наприклад, якщо вказати слово «адвокат», то пошук судових рішень буде здійснено також за словом «адвоката», «адвокату», а результати включатимуть такі словосполучення, як «послуги адвоката», «надано адвокату» тощо.

Через це результати стандартного пошуку можуть бути надто розмитими і не задовольняти очікувань користувача. Задля уточнення запиту і відсіювання непотрібних даних розробники порталу передбачили можливість використання спеціальних параметрів. До них належать такі:

Пошук за точною фразою («»)

Для знаходження інформації за точною фразою (в тій самій послідовності слів і словоформ) її потрібно взяти в подвійні лапки. Також в лапки можна брати частину запиту. В такому разі результат включатиме документи з точною відповідністю слів, які містяться в лапках, і широкою відповідністю слів за їхніми межами.

Приклади: «визнання недійсним договору», «визнання недійсним договору» оренди

Якщо номер справи цілком невідомий (?)

Можна використати знак питання для того, щоб замінити будь-який з невідомих символів у номері справи. Для цієї операції в реєстрі судових рішень існує окреме поле з відповідною назвою.

Приклад: 473/208?/19

Пошук за основною частиною слова (*)

Надає можливість не враховувати в запиті символ або символи. Щоб не використовувати різні варіанти написання подібних ключових фраз, досить написати корінь основного слова і поставити зірочку. Перед знаком має бути не менше трьох символів. Між зірочкою і частиною слова пробіл не ставиться.

Приклад: будівельн*

Один з альтернативних варіантів (OR)

Логічний оператор OR (в перекладі з англійської – «або») дозволяє знаходити один з двох альтернативних варіантів. Обов’язково прописується великими літерами між різними запитами.

Приклад: ухвала OR постанова

Врахування всіх перерахованих варіантів (AND)

Логічний оператор AND (в перекладі з англійської – «і») надає можливість шукати документи, які одночасно містять декілька фраз. Як і попередній оператор, має бути прописаний великими літерами.

Приклад: розірвання шлюбу AND стягнення аліментів

Виключення окремої частини запиту (NOT)

Логічний оператор NOT (в перекладі з англійської – «ні») включає до результатів все значення перед NOT і виключає всі значення після нього. Працює, якщо наявні не менш ніж два пошукових слова. Оператор має бути написаний великими літерами.

Приклад: оренда NOT комунального майна

Обов’язкове включення слова (+)

Якщо потрібно знайти документ, який обов’язково має включати певне слово, перед ним потрібно поставити знак плюс. Між знаком плюс і словом пробіл не ставиться.

Приклад: витребування +нерухомості

Обов’язкове виключення слова (-)

Якщо документ не має містити певного слова, перед ним достатньо поставити знак мінус. Пропуск між знаком мінус і словом не ставиться.

Приклад: арешт -автомобіль

Комбінований пошук судових рішень

Судовий реєстр також дозволяє об’єднувати спеціальні варіанти пошуку. Для цього використовуються дужки. Застосування дужок на початку пошукового запиту не допускається.

Приклад: стягнення заборгованості AND (банк OR кредитна спілка)

Сподіваюся, що перераховані вище способи роботи з реєстром вам знадобляться, заощадять ваш час і допоможуть отримати позитивне рішення суду. Свої відгуки і питання щодо даної теми залишайте через форму коментарів, розташовану нижче.

Читайте також: Як швидко знайти фірму за прізвищем засновника або директора.


Відправити
Надіслати
Переслати

7 коментарів до “Дев’ять способів пошуку в Єдиному реєстрі судових рішень (ЄДРСР)”

 1. Мені не подобається те, що сайт реєстру часто не працює, недоступний, а інформація з нього потрібна для роботи терміново.

  Відповіcти
  • З такою проблемою також стикаюся досить часто, але з огляду на обсяг навантаження на реєстр, в цьому дивного, швидше за все, нічого немає.

   Відповіcти
 2. Єдиним реєстром судових рішень користуються доволі часто. Підказки по пошуку дуже корисні, буду використовувати обов’язково.

  Відповіcти
 3. Працюю в системі державних органів і часто виникає потреба знайти певне судове рішення. Користуюся Єдиним реєстром судових рішень дуже часто, інтерфейс простий та зручний. Вдячна за підказки, що полегшать мою роботу.

  Відповіcти
  • Доброго дня, Оксано! В ЄДРСР багато разів виявляв судову практику, яку не міг відшукати в платних аналогах. Це свого роду першоджерело для кожного юриста.

   Відповіcти
 4. Теж використовую Єдиний реєстр судових рішень. Пошук зручний, є кілька варіантів, щоб знайти необхідний документ. Сайт, як правило, працює добре.

  Відповіcти
 5. Дуже добре, що зараз є така можливість відстежувати судові рішення через єдиний реєстр, але на мій погляд, щоб швидко знайти саме те, що тобі потрібно, необхідно ще й знайти інформацію як користуватися цим сайтом, а це дуже незручно.

  Відповіcти

Залишити коментар